Trwa ładowanie...

Policja rozbiła tzw. Grupę Mokotowską [MOCNE WIDEO]

Zatrzymano 15 osób. W trakcie działań zabezpieczono między innymi pistolet maszynowy „Skorpion”, amunicję oraz środki odurzające!

Policja rozbiła tzw. Grupę Mokotowską [MOCNE WIDEO]
drrb4zd
drrb4zd

Z samego rana policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspierani przez funkcjonariuszy wydziału realizacyjnego i jednostek antyterrorystycznych weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Ich działania miały na celu likwidację zorganizowanej grupy przestępczej - Grupy Mokotowskiej.

Spośród 15 zatrzymanych osób, 14 przedstawiono już zarzuty obejmujące okres od 2011 roku do chwili obecnej i dotyczące między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających (m.in. amfetaminy, heroiny oraz substancji psychotropowych), a także napadu z użyciem broni palnej na zakład jubilerski (doszło do niego w sierpniu 2011 roku przy ulicy Puławskiej w Warszawie) oraz napadu na dom w okolicach miejscowości Magnuszew koło Kozienic (2011 rok).

Pośród zatrzymanych osób są między innymi Artur N. (39 lat) ps. „Yogi”, Sebastian L. (37 lat) ps. „Lepa” oraz Artur N. (36 lat) ps. „Arczi”. „Lepa” i „Arczi” podejrzewani są o kierowanie grupą.

Dzisiaj do sądu skierowane zostaną wnioski o zastosowanie wobec zatrzymanych osób środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

drrb4zd

Policyjna realizacja była kontynuacją działań w wyniku, których między innymi zatrzymano i aresztowano osoby podejrzane o napad na konwojentów dostarczających pieniądze do placówki bankowej w Wólce Kosowskiej. Warto przypomnieć: 14 marca 2013 r. pracownicy prywatnej firmy ochrony osób i mienia dostarczali gotówkę do placówki bankowej na terenie targowiska w Wólce Kosowskiej. W momencie wejścia do środka hali targowej zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, którzy oddali w ich kierunku strzały z broni palnej. Dwoje konwojentów zostało rannych. Sprawcy zabrali worki z pieniędzmi i uciekli do samochodu, w którym czekał ich wspólnik. Po napadzie rannych konwojentów przewieziono do szpitali, gdzie byli operowani. Wielomiesięczna praca policjantów ze stołecznego „terroru” oraz prokuratorów pozwoliła na zatrzymanie osób podejrzanych o związek z tym napadem i wieloma innymi przestępstwami oraz ich tymczasowe aresztowanie.

Dotychczasowe działania policjantów z „terroru” pozwoliły na zatrzymanie łącznie 33 osób, zabezpieczenie ponad 20 kilogramów środków odurzających oraz wielu przedmiotów pochodzących z przestępstw, w tym biżuterii o wartości ponad 1 miliona złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli do chwili obecnej ponad pół miliona złotych w gotówce.

Zobaczcie wideo z akcji antyterrorystów!

drrb4zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrb4zd
Więcej tematów