Trwa ładowanie...

Pokaz slajdów: "Kirgistan i Tadżykistan - przez Tien Shan i Pamir 2013"

Większość terenu tych małych krajów to góry, gdzie życie wśród skalnych dolin nie zmieniło się przez wieki

Pokaz slajdów: "Kirgistan i Tadżykistan - przez Tien Shan i Pamir 2013"
d27a6tv
d27a6tv

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na prezentację multimedialną i relację z podróży do krain nomadów - górskich republik Kirgistanu i Tadżykistanu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Tulak. Pokaz slajdów odbędzie się 21 lutego (piątek) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Większość terenu tych małych krajów to góry, gdzie życie wśród skalnych dolin nie zmieniło się przez wieki. Nadal przyjeżdża tu bardzo niewielu turystów. Tien Shan i Pamir - trzecie najwyższe góry świata, przypominają Tybet. To jedne z najpiękniejszych gór świata: pełne ośnieżonych szczytów, kolorowych jezior i rozległych zielonych dolin. Podczas wyprawy przez góry podróżnicy spędzili wiele czasu w małych górskich wioskach, zazwyczaj w tradycyjnych domach i jurtach, często w otoczeniu zielonych rozległych łąk i kolorowych jezior. Na koniec odwiedzili legendarną Samarkandę w Uzbekistanie. W ramach Spotkań z pasją podzielą się z widzami małym fragmentem swojej przygody.

d27a6tv

*Tomasz Tulak *Założyciel OMTramping, absolwent leśnictwa i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Od kilku lat w podroży, w tym wiele miesięcy w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W 2003 przebywał kilka miesięcy na Syberii. W 2005 podróżował po Azji Pd-Wsch. W 2007 wrócił do Indii i Nepalu. Przemierzał również dzikie rejony Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd.

d27a6tv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a6tv
Więcej tematów