Trwa ładowanie...

Pokaz animacji Makoto Shinkai w Ambasadzie Japonii

W programie projekcja "Voices of a Distant Star" (2002) oraz Tryptyku "5 Centimeters per Second" (2007). WSTĘP WOLNY!

Pokaz animacji Makoto Shinkai w Ambasadzie Japonii
do342vf
do342vf

27 listopada (środa) o 17:30 Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii (Al. Ujazdowskie 51) zaprasza na pokaz filmów animowanych Makoto Shinkai.* Filmy zostaną pokazane w japońskiej wersji językowej z napisami angielskimi.W programie projekcja: "Voices of a Distant Star" (2002) oraz Tryptyku "5 Centimeters per Second" (2007). *Wstęp wolny.

Makoto Shinkai (ur. 1973), animator, reżyser i scenarzysta, nazywany bywa "nowym Hayao Miyazaki". Po ukończeniu studiów na Wydziale Literatury Uniwersytetu Chuo przez 5 lat pracował jako grafik komputerowy w firmie tworzącej gry. W 1999 roku zadebiutował filmem "She and Her Cat", bardzo dobrze przyjętym przez krytykę. W 2001 roku porzucił pracę w firmie na rzecz twórczości artystycznej. Rok później ukazał się wielokrotnie nagradzany "Voices of a Distant Star", który przyniósł mu rozgłos. Filmy Makoto Shinkai dostały wiele nagród na festiwalach filmowych zarówno w Japonii, jak i na świecie (m.in. w Chinach, Korei, Kanadzie).

"Voices of a Distant Star" to powstała na podstawie książki Waku Oba niezwykła, futurystyczna opowieść o znajomości na odległość pary nastolatków, która komunikuje się za pomocą e-maili. 25-minutowy film został stworzony w całości przez jedną osobę - Makoto Shinkai. Twórca przyznał, że jedną z inspiracji była dla niego animacja Hayao Miyazaki "Laputa - podniebny zamek".

do342vf

Tryptyk "5 Centimeters per Second" z kolei nie ma w sobie elementów fantasy ani science-fiction i jest realistyczną opowieścią o codziennym życiu. Zamiarem twórcy było przedstawienie rzeczywistości takiej, jaka jest, by w ten sposób zainspirować widzów do refleksji. Choć w naszym życiu cieniem kładą się smutne czy dramatyczne wydarzenia, piękno otaczającego nas świata może nam pomóc w odnalezieniu sensu. Tytułowe 5 centymetrów na sekundę to prędkość, z jaką opadają z drzew kwiaty wiśni i są alegorią niespiesznie płynących chwil.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie obecności: telefonicznie pod numer 22 584 73 00 lub e-mailowo na adres info-cul@wr.mofa.go.jp .

do342vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do342vf
Więcej tematów