Trwa ładowanie...

Pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego już w sobotę

W Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie

Pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego już w sobotę
d3zma23
d3zma23

Powtórny pogrzeb ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego, odbędzie się w sobotę w Warszawie.* W sobotę 3 listopada o 10.00 rano biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz wprowadzi trumnę do Świątyni Opatrzności Bożej. Nastąpi wówczas nabożeństwo Słowa Bożego. Następnie hołd prezydentowi oddadzą przedstawiciele kombatantów, wojska, harcerzy i miast, których Ryszard Kaczorowski był honorowym obywatelem. *O 13.00 rozpocznie się msza pogrzebowa, celebrowana przez metropolitę warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza. Po mszy trumna zostanie złożona w krypcie w Panteonie Wielkich Polaków.

Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie. 22 grudnia 1990 złożył urząd na ręce nowo zaprzysiężonego prezydenta RP Lecha Wałęsy i na Zamku Królewskim uroczyście przekazał mu insygnia władzy państwowej.

Pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego będzie okazją do oddania hołdu Drugiej Rzeczpospolitej. Ryszard Kaczorowski zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Pochowano go w Świątyni Opatrzności Bożej. Niestety, w wyniku pomyłki, okazało się, że ciała po katastrofie zostały błędnie rozpoznane i w najbliższą sobotę odbędzie się powtórny pogrzeb prezydenta Kaczorowskiego.

d3zma23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zma23
Więcej tematów