Trwa ładowanie...

Podwyższony stan wody na Wiśle

Zalało Poniatówkę i przystanek tramwaju wodnego

Podwyższony stan wody na Wiśle
d4e371b
d4e371b

W związku z podwyższonym stanem wody Wisły i podtopieniem plaży, ZTM odwołuje kursowanie przeprawy promowej w lokalizacji Most Poniatowskiego *– *Stadion Narodowy. Kursowaniej est zawieszone do odwołania.

Powodem gwałtownego wzrostu poziomu wody w naszej rzece są obfite deszcze, jakie dotknęły Podkarpacie. Tam właśnie Wisła ma swój górny bieg, więc nadmiar wody przemieszcza się w naszą stronę. Przez ostatnią dobę poziom Wisły wzrósł o ponad metr.

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, poziom Wisły w w stolicy wynosił dziś rano 332 cm i osiągnął stan wysoki (stan ostrzegawczy wynosi 600 cm, a alarmowy 650 cm).

d4e371b

To nie jedyne kłopoty, jakie ma Wisła.Trwa właśnie akcja ratunkowa w elektrowni w Kozienicach na Mazowszu. Doszło tam do wycieku mazutu do Wisły, część tej substancji dostała się do głównego nurtu rzeki. Jak podaje radio RDC, awarię spowodowała usterka systemu zasilania jednego z kotłów.

- Substancja została zabezpieczona – wyjaśniał w rozmowie z RDC Piotr Ludwiczak z kozienickiej elektrowni. – W tej chwili znajduje się ona w zamkniętym zbiorniku zabezpieczonym przegrodą. Na ten moment nie stwierdzono żadnego zagrożenia dla ludzi. Elektrownia pracuje bez zakłóceń. Wyciek zauważono bardzo szybko. Służby elektrownii zgodnie z zasadmai bezpieczeństwa natychmiast podjęły działania izolujące mazut.

Mazut to gęsta, oleista ciecz. Jest wykorzystywany jako paliwo opałowe. Substancja powstaje po destylacji ropy naftowej.

d4e371b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e371b
Więcej tematów