Trwa ładowanie...

Podróż z Pruszkowa do Warszawy w godzinach szczytu. Relacja naszej reporterki

Pasażerowie zmuszeni są korzystać z komunikacji zastępczej.

Podróż z Pruszkowa do Warszawy w godzinach szczytu. Relacja naszej reporterki
d2q1ure
d2q1ure

Od niedzieli trwa "komunikacyjny horror". Przez rok nie będą kursowały pociągi podmiejskie. Tysiące osób mieszkających w okolicach Warszawy zmuszonych jest do korzystania z zastępczej komunikacji autobusowej. Nasza reporterka pojechała sprawdzić jak wyglada podróż mieszkańców Pruszkowa do Dworca Zachodniego w godzinie szczytu. Zobaczcie relację

Zgodnie z rozkładem trasa z Pruszkowa do Warszawy ma zająć 30 min. Z naszą reporterką od godz 7.56 podróżuje Tomek, mieszkaniec Pruszkowa, który próbuje dostać się na czas do pracy.

- Wrzesień dopiero się zaczął. Na dniach możemy spodziewać się większej liczby pasażerów w autobusach. Jeszcze nie wszyscy wrócili jeszcze z wakacji - twierdzi Tomek.

d2q1ure

Jak komentują internauci korek w tych godzinach jest nieunikniony. - Może szybciej byłoby pieszo - pisze jeden z nich. Dojazd na czas staje się niemożliwy.

Modernizacja tego odcinka podmiejskiej linii kolejowej wymagała wprowadzenia dużych zmian w komunikacji, które zaczęły obowiązywać od 3 września. Wymienione zostaną 22 km sieci trakcyjnej i 22 km linii kolejowej. Powstanie też nowy przystanek Parzniew, tunel drogowy w Pruszkowie i dwa przejścia podziemne.

- Ludzie są zdezorientowani, nie wiedzą skąd mają odjeżdżać. Mam pełne ręce roboty - komentował informator udzielający odpowiedzi na pytania o zmianach komunikacyjnych.

Pasażerowie podróżujący z Milanówka, Brwinowa, Piastowa i Pruszkowa muszą przesiąść się do komunikacji zastępczej. Szacuje się, że utrudnienia dotkną ok. ćwierć miliona pasażerów. Więcej o zmianach na tym odcinku przeczytacie tutaj. Aby podróżować komunikacją zastępczą należy kupić bilet z możliwością przejazu na drugą strefę.

d2q1ure

- Rok na remont to bardzo długo - przyznał jeden z pasażerów.

Czas trasy z Pruszkowa do Warszawy wyniósł ponad godzinę.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytaj też: Szkoła gotowania. Dla wszystkich którzy kochają dobrą kuchnię *

d2q1ure
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q1ure
Więcej tematów