Trwa ładowanie...

Podpalenie i zabójstwo w Warszawie. Jest akt oskarżenia

Sprawcy grozi nawet dożywocie [WIDEO]

Podpalenie i zabójstwo w Warszawie. Jest akt oskarżenia
da2t63g
da2t63g

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi K. Prokurator oskarżył go o zabójstwo Bożeny P. wskutek podpalenia jej mieszkania oraz o kradzież na jej szkodę.

Obrażenia doprowadziły do śmierci

Jak już informowaliśmy , w śledztwie ustalono, że 1 lipca 2015 roku Krzysztof K. okradł śpiącą kobietę, zabierając jej telefon, telewizor, biżuterię oraz inne drobne rzeczy warte łącznie niespełna 900 złotych. Wychodząc z jej mieszkania położonego na warszawskiej Ochocie podpalił je. W wyniku pożaru pokrzywdzona doznała obszernych poparzeń III stopnia. Pomimo pomocy lekarskiej 6 dni później Bożena P. zmarła w szpitalu. Pomiędzy zdarzeniem a śmiercią kobieta nie odzyskała przytomności.

W początkowej fazie śledztwa badano przede wszystkim czy do pożaru doszło wskutek awarii, bądź nieszczęśliwego zaprószenia ognia, czy też w związku z celowym działaniem osób trzecich. Wobec braku dowodów jednoznacznie wskazujących na podpalenie, a także braku danych potencjalnego sprawcy, postępowanie zostało umorzone w grudniu 2015 roku.

Sprawcy grozi dożywocie

Pomimo zakończenia postępowania cały czas pozostawało ono w zainteresowaniu organów ścigania. Kilka miesięcy później, po uzyskaniu przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw stołecznej Policji wiarygodnych informacji o celowym wywołaniu pożaru oraz o jego sprawcy, śledztwo zostało podjęte i przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

da2t63g

Prokurator prowadzący sprawę drobiazgowo odtworzył ostatnie 24 godziny życia pokrzywdzonej. Przeprowadzając eksperyment procesowy z udziałem biegłego, prokurator wykluczył również możliwość przypadkowego zaprószenie ognia.

Zgromadzone dowody pozwoliły na postawienie Krzysztofowi K. zarzutu zabójstwa Bożeny P. oraz kradzieży na jej szkodę. Sprawca zabójstwa został zatrzymany w czerwcu 2016 roku i osadzony w areszcie, gdzie przebywa do dziś.

Za zbrodnię zarzuconą oskarżonemu grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna jest oskarżony również o zabójstwo, do którego doszło na terenie Śląska. W tej sprawie odbywa się osobny proces w Katowicach.

Źródło: PAP/Policja/WawaLove.

Przeczytajcie też: Tragedia na Mazowszu. Nie żyje ojciec i 8-latka

da2t63g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da2t63g
Więcej tematów