Pobiegną dla uczczenia niepodległości
W Biegu Niepodległości pobiegnie 15 tys. osób
To już dwudziesta szósta odsłona Biegu Niepodległości. Na dziesięciokilometrowej trasie zmierzy się 15 tysięcy uczestników, wśród nich biegacze, amatorzy nordic walking i zawodnicy na wózkach.Sportowcy wyruszą na ulice Warszawy 11 listopada, punktualnie o godzinie 11.11.
XXVI Bieg Niepodległości to nie tylko impreza sportowa, zorganizowana dla uczczenia 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To także wiele akcentów historycznych i patriotycznych. W tym roku honorowym starterem biegu będzie córka rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych bohaterów polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej - mówi Renata Popek, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. – Jak co roku uczestnicy biegu, ubrani w białe i czerwone koszulki, utworzą wielką flagę narodową, a tuż przed startem odśpiewają hymn państwowy – dodaje dyrektor Popek.
Bieg Niepodległości to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w naszym kraju. Liczba uczestników corocznie wzrasta. W tym roku na starcie obecnych będzie piętnaście tysięcy sportowców.
Zapisów na XXVI Bieg Niepodległości można dokonywać poprzez stronę internetową www.aktywnawarszawa.waw.pl
- Powoli zbliżamy się do osiągnięcia limitu, więc warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ miejsc może zabraknąć – mówi Marcin Kuriata, kierownik działu Marketingu i Organizacji Imprez SCS Aktywna Warszawa. - W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma pamiątkową, biegową koszulkę, broszurę o rotmistrzu Pileckim, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny.
Zmagania biegowe prowadzone będą w centrum Warszawy. Start i meta usytuowane będą w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Dziesięciokilometrowa, atestowana trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking będą mieli do pokonania, krótszą sześcio i półkilometrową trasę i wykonają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną al. Jana Pawła II do mety. Opis trasy i strefy startu znajduje się tutaj .
Tego dnia w okolicach trasy biegu należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Na czas zawodów zamknięta będzie al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej – mówi Tadeusz Samul, kierownik Sekcji Organizacji Imprez SCS Aktywna Warszawa. – Ruch powinien zostać wznowiony około godziny 13:30.
Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl
Zobacz także: Znamy trasę Marszu Niepodległości[WIDEO]