Trwa ładowanie...

Plan Filmowy - kino letnie na Placu Zabaw

Akcja, muzyka, Watch Docs oraz kultowe klasyki!

Plan Filmowy - kino letnie na Placu Zabaw
dwhwfix
dwhwfix

Plac Zabaw wraca z letnimi pokazami filmowymi.* Cykl projekcji Plan Filmowy rusza w najbliższy wtorek, 24 czerwca.* Pokazy będą odbywać się we wtorki o godzinie 19:00 przy ulicy Myśliwieckiej 9. Wstęp wolny.

Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorzy podzielili program na kilka sekcji tematycznych, w tym:
✓ AKCJA: czyli mniej lub bardziej konwencjonalne filmy akcji, strzelaniny, pościgi, szemrane interesy, intrygi i postaci spod ciemnej gwiazdy
✓ MUZYKA: czyli obrazy w których muzyka i jej tworzenie odgrywa rolę pierwszoplanową. Historie muzyków od Charlesa Bradleya po Erykah Badu
✓ WATCH DOCS: we współpracy z działającym z powodzeniem już kilkanaście lat festiwalu filmów dokumentalnych poświęconych prawom człowieka, stworzyliśmy cykl filmów o emigrantach, o forcie Europa, o Frontexie i o tym jak współczesny świat radzi sobie z imperialną przeszłością.
✓ CULT CLASSIC: filmy, które błyskawicznie zdobyły miano "kultowych". Świetnie oddające duch swojego czasu, często energetyczne petardy.

PROGRAM:

✓ MUZYKA:
24.06 - WTOREK
"Charles Bradley: Soul of America" | Dokument | USA | 74'

dwhwfix

Niewiarygodna biografia Charlesa Bradleya dowodzi, że nigdy nie jest za późno, by spełnić swój „amerykański sen”. W 2011 roku 63-letni wokalista, zadebiutował autorską płytą No Time For Dreaming, która błyskawicznie znalazła się w pięćdziesiątce najlepszych albumów roku magazynu „The Rolling Stone”. Muzyk miał wówczas za sobą lata poniewierki, ciężkiej pracy i osobistych traum. Aktualnie Charles Bradley jest jednym z ciekawszych zjawisk w muzyce soul i R&B.
Niewiarygodna biografia Charlesa Bradleya- największego odkrycia R & B i soulu ostatnich lat!

✓ CULT CLASSIC + MUZYKA:
29.06 NIEDZIELA
"Upadek Domu Usherów" FEAT. DJ SHAHAF THALER

Klasyczna adaptacja jednego z opowiadań mistrza grozy- Edgara Alana POE.
Allan przybywa do domu swego przyjaciela z dawnych lat, Rodericka Ushera. Pradawne domostwo ma już dawno za sobą okres największej świetności, a okoliczna ludność omija go z daleka, uznając pałac za nawiedzony. Aktualnie mieszka w nim jedynie Roderick, jego cierpiącą na nieznaną chorobę żona Madeleine oraz jej lekarz. Pan domu spędza całe dnie na malowaniu portretu swej muzy i jedynej modelki, czyli Madeleine, bezradny lekarz próbuje znaleźć lek dla coraz bardziej wyczerpanej kobiety, a gość Usherów, Allan odkrywa, że jej pogarszający się stan jest w dziwny sposób związany z postępami w obrazie Rodericka.
Projekcji filmu towarzyszyć będzie muzyka stworzona specjalnie na tę okazję przez DJa Shahafa Thalera.

✓ AKCJA:
1.07 WTOREK
"OBYWATEL roku" | Hans Petter Moland | Norwegia | 2014

dwhwfix

Norwegia, kraj porządnych ludzi. A najbardziej porządnym z porządnych jest Nils. W uznaniu ciężkiej pracy na rzecz społeczności oraz przepustowości lokalnych dróg zdobył właśnie tytuł Obywatela Roku. Radość Nilsa nie trwa jednak długo. Jego syn staje się przypadkową ofiarą w porachunkach przestępczego półświatka. Nils decyduje się na własne, amatorskie śledztwo. Porządek musi być. Jego niekonwencjonalne metody niezamierzenie wywołują wojnę wśród konkurujących gangów. Nawet w kraju tak porządnym i poukładanym jak Norwegia sprawy nie zawsze toczą się zaplanowanym torem.

Zabawnie żąglująca stereotypami czarna komedia z norweskim rodowodem.

✓ MUZYKA:
8.07 WTOREK
"O KROK OD SŁAWY" | Morgan Neville | USA | 2014

dwhwfix

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, jak i odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

„O krok od sławy” przeszedł triumfalnie przez kilkadziesiąt festiwali filmowych na całym świecie, zaś w marcu 2014 został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Nagrodzony OSCAREM, chwytający za serce dokument rzucający światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku.

✓ MUZYKA:

  1. 07 WTOREK "What difference does it make? " | 2014
dwhwfix

Świetny obraz o "robieniu" muzyki prosto z kuźni Red Bull Music Academy.

“What Difference Does It Make: A Film About Making Music” to niesamowita podróż przez wszystkie aspekty tworzenia i wykonywania muzyki. Przewodnikami w tej podróży będą kultowe postacie, jak Lee 'Scratch' Perry, Brian Eno, Philip Glass, Giorgio Moroder, Erykah Badu, Nile Rodgers, Rakim, Skream, Q-Tip, Bernie Worrell, Egyptian Lover, Ken Scott, Thundercat, Richie Hawtin, James Murphy, Debbie Harry, Stephen O’ Malley i wielu innych!

✓ WATCH DOCS:

  1. 07 WTOREK WATCH DOCS! szczegóły wkrótce!

✓ AKCJA:

  1. 07 WTOREK "Z OSTATNIEJ CHWILI" | Johnnie To | Chiny, Hong Kong| 2004
dwhwfix

Pięciu złodziei zmusza do kapitulacji i upokarza oddział pościgowy policji. Po tym wydarzeniu władze decydują się odzyskać dobre imię i złapać bandytów za wszelką cenę. Mobilizują w tym celu całe miasto. Trzydzieści tysięcy policjantów patroluje każdą ulicę. Detektyw Heng prowadzący śledztwo na własną rękę, przypadkowo odkrywa kryjówkę złodziei...

MISTRZ KINA AKCJI Z HONG KONGU. Zawrotne tempo akcji spod znaku wystrzałów i mafijnych porachunków.

dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów