Trwa ładowanie...

Pierwszy dzień szkoły zdalnie. Ostrów czeka na wynik testu nauczycielki

Pierwszy dzień szkoły w gminie Ostrów odbył się inaczej niż zwykle. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami za pośrednictwem komunikatorów. Wszystko z powodu koronawirusa. Powrót do szkoły może zostać tam przesunięty w czasie.

Pierwszy dzień szkoły zdalnie. Ostrów czeka na wynik testu nauczycielkiPierwszy dzień szkoły zdalnie. Ostrów czeka na wynik testu nauczycielkiŹródło: pixabay.com
d2lvuke
d2lvuke

Pierwszy dzień szkoły w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w gminie Ostrów k. Celestynowa (woj. mazowieckie) w tym roku odbył się zdalnie.

Pierwszy dzień szkoły zdalnie. Ostrów czeka na informacje

Nie było tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego, a to wszystko z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednej z pracujących tam nauczycielek. Ta obecnie przebywa na kwarantannie.

Władze szkoły podjęły decyzję, że pierwszy dzień szkoły odbędzie się za pośrednictwem komunikatorów, z których uczniowie korzystali już przed okresem wakacji. "W związku z przebywaniem na kwarantannie jednej z nauczycielek szkoły, rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się dzisiaj poprzez komunikator Teams lub dziennik Librus o godzinie 10.00 w formie spotkania wychowawców ze swoimi klasami" - czytamy w komunikacie na stronie szkoły.

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Pierwszy dzień szkoły. Ostrów. Powrót do szkoły zagrożony

Może okazać się, że zdalny będzie nie tylko pierwszy dzień szkoły, ale także nauka w najbliższym czasie. - Powiedziano mi, że dopóki nie będzie wyników nauczycielki, która przebywa na kwarantannie, to nie przychylą się tego, aby przejść na naukę zdalną. Pan wójt popiera moje stanowisko, że do chwili uzyskania wyników badań uczniowie nie powinni kontaktować się z nauczycielami - mówił w rozmowie z radiem RDC dyrektor szkoły Andrzej Kraszewski.

d2lvuke

Jak zaznaczył, test na obecność koronawirusa został już przeprowadzony. Teraz nauczycielka oraz dyrekcja czekają na jego wynik, który powinien być znany jeszcze we wtorek wieczorem. - Jeśli się dziś nie dowiem, jaki będzie wynik, wtedy jutro zarządzę dzień wolny od zajęć, jeden z tzw. dni dyrektorskich - poinformował Kraszewski.

Pierwszy dzień szkoły. Ostrów. Narażeni nauczyciele

Sprawa jest poważna, ponieważ nauczycielka była wcześniej na radzie pedagogicznej. Jeżeli okazałoby się, że jej wynik jest pozytywny, kilku kolejnych nauczycieli musiałoby udać się na przymusową kwarantannę i przeprowadzić test na obecność koronawirusa.

- Dzieci na pewno nie, ale w momencie, gdyby przyszły do szkoły, mogłyby zostać narażone na ewentualny kontakt - zaznaczył dyrektor szkoły.

Źródło: RDC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lvuke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvuke
Więcej tematów