Trwa ładowanie...

Pętla tramwajowa na Żeraniu gotowa w październiku?

W tej chwili pętla Żerań FSO jest praktycznie placem budowy - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl

Pętla tramwajowa na Żeraniu gotowa w październiku?
d23d2xv
d23d2xv

Nad pętlą trwa obecnie przebudowa Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej S-8. Wyłączenia poszczególnych torów rozpoczęły się w kwietniu 2010 roku i trwają do dziś, choć według pierwszych zapowiedzi miały zakończyć się 30 lipca 2010 roku. Budowa więc opóźniona jest o dwa lata - Do sierpnia br. ani inwestor, ani wykonawca (firma AVAX) nie byli w stanie przedstawić żadnego realnego terminu mimo pisemnych próśb wysyłanych przez nas do obu instytucji - mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Możliwe jednak, że udręki pasażerów, którzy muszą korzystać z rozkopanej pętli, niedługo się skończą. Według zapewnień uzyskanych w sierpniu od wykonawcy, realne jest przywrócenie pełnej przejezdności pętli w pierwszej połowie października. Przed uruchomieniem pętli konieczne są prace odtworzeniowe torowiska, peronów przystankowych, ciągów pieszych oraz prace związane z trakcją elektryczną. Odbudowane i oddane muszą zostać jeszcze dwa tory postojowe.

Na organizację ruchu na przebudowywanej pętli skarżą się od dawna motorniczowie – tramwaje dwóch linii korzystają bowiem z jednego czynnego toru. Aby utrzymać rozkład, prowadzący często jeżdżą bez przerw. Tramwaje Warszawskie zgłaszały już problem ZTM-owi, ale instytucja ta nie widzi szans na zmianę rozkładów. Pozostaje czekać do października, o ile wykonawcy uda się dotrzymać tego terminu.

d23d2xv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23d2xv
Więcej tematów