Trwa ładowanie...

Patryk Jaki ogłasza kolejną wygraną z miastem. "Nawet nam trudno w to uwierzyć"

Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i zdecydował o powrocie nieruchomości przy ul. Kazimierzowskiej do miasta. Informację o tym podał na Twitterze w czwartek przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Patryk Jaki ogłasza kolejną wygraną z miastem. "Nawet nam trudno w to uwierzyć"Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk
d3ryptz
d3ryptz

"Nawet nam trudno w to uwierzyć, ale Komisja Weryfikacyjna właśnie wygrała w WSA kolejną sprawę z ratuszem. Tym razem nieruchomość przy Kazimierzowskiej wraca do miasta. Co za wstyd, że walczę z miastem o to, aby majątek wrócił do ... miasta" - napisał na swoim profilu Jaki.

To druga już wygrana przed sądem zespołu Jakiego w tym miesiącu. 20 lutego odrzucono skargi miasta dotyczące nieruchomości przy ul. Łochowskiej 38. Członek komisji Sebastian Kaleta uznał tamto zdarzenie za "kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości".

Poproszony o skomentowanie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji powiedział Radiu Dla Ciebie nie krył zaskoczenia. "Znaliśmy nastawienie sądów do kwestii reprywatyzacji. Nie dawaliśmy sobie większych szans" - powiedział. Jednocześnie przyznał, że cieszy się z takiego obrotu sprawy.

Komisja walczyła w sądzie z miastem o zwrot kamienicy przy ul. Kazimierzowskiej 34. Zdaniem zespołu prowadzonego przez Jakiego, który zajmował się badaniem procedury reprywatyzacji tego obiektu pod koniec czerwca 2018 roku, uwłaszczenie nieruchomości nastąpiło z naruszeniem prawa.

d3ryptz

Decyzję reprywatyzacyjną, która budziła uzasadnione wątpliwości komisji, wydał były urzędnik ratusza Jakub R. Obecnie wraz z rodzicami, którzy również byli zamieszani w przejęcie kamienicy, przebywa w areszcie.

Złoty interes

W wyniku prac komisji ustalono, że decyzja ratusza dotycząca zwrotu ma zostać uchylona. Jednocześnie nakazano ponowne rozpatrzenie sprawy. Tym samym miasto miało przejąć kamienicę w zarząd. Tak się jednak nie stało, a ratusz zaskarżył do sądu decyzję komisji.

Jak podaje Radio Dla Ciebie powołując się na Polską Agencję Prasową, Jakub R. nabył roszczenia do nieruchomości przy ul. Kazimierzowskiej 34 za 45 tys. złotych. Komisja wyceniła budynek na... ponad 3 mln złotych.

google maps
Źródło: google maps

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tłusty czwartek. Niesamowite tłumy przed cukiernią. Ludzie stali od północy

d3ryptz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ryptz
Więcej tematów