Trwa ładowanie...

Patryk Jaki ma program dla powstańców. "Jesteśmy im winni objęcie pomocą"

Budowa domu kombatanta, monitorowanie warunków życia powstańców, przeznaczony dla nich specjalny transport i darmowe usługi opiekuńcze to cztery punkty programu Patryka Jakiego "Warszawa dla powstańców". Kandydat PiS na prezydenta stolicy przedstawił swoje zobowiązania na wtorkowej konferencji.

Patryk Jaki ma program dla powstańców. "Jesteśmy im winni objęcie pomocą"Źródło: Facebook.com, fot: Patryk Jaki
d16sjzo
d16sjzo

W przeddzień 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Patryk Jaki zaprezentował główne założenia programu "Warszawa dla powstańców". Dla kandydata PiS jest to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w skali świata, ale przede wszystkim dla miasta. - Chciałem podkreślić, że jak zostanę prezydentem, pielęgnowanie tradycji o tym wyjątkowym zrywie mieszkańców Warszawy będzie jednym z moich najważniejszych wyzwań - powiedział Jaki na konferencji przed Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wiceminister sprawiedliwości zwraca uwagę, że Powstanie buduje więzi pomiędzy mieszkańcami stolicy i jest to ofiara, której nie można zapomnieć. Dlatego kandydat Zjednoczonej Prawicy podjął się wybudowania "tak szybko, jak to tylko możliwe" domu kombatanta przeznaczonego dla powstańców warszawskich, w którym rezydenci będą mieli zapewnioną kompleksową obsługę.

- Powstańców warszawskich jest z roku na rok coraz mniej, dlatego nie możemy już czekać. Co prawda władze Warszawy mówią, że taki dom stworzą, ale to już trwa 12 lat i przez ten czas mamy "prawie projekt" - argumentował Jaki.

"Powstańcy na to zasługują"

Kolejnym punktem programu "Warszawa dla powstańców" jest monitoring życia powstańców. Będzie on polegał na wyznaczeniu w każdej dzielnicy osoby, która zajmie się oceną jakości życia kombatantów i sprawdzaniem, czy mieszkają w godnych warunkach. - Miasto stać na to, aby o powstańców warszawskich zadbać w taki sposób, na jaki dawno zasługują - mówi Patryk Jaki.

d16sjzo

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej przeszedł do trzeciego punktu swojego programu, którym jest zaproponowanie przez miasto darmowych usług opiekuńczych. Chodzi tu m.in. o zapewnienie codziennego posiłku, wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego i opiekę lekarską w domu. - Miasto na to nie tylko stać, ale to jest wręcz obowiązek, żeby pokazać, jak dbamy o naszych bohaterów - uzasadniał zobowiązanie kandydat PiS.

Ostatnią deklaracją Jakiego jest transport dedykowany powstańcom. Polityk zaznaczył, że darmowa komunikacja nie będzie tylko dla osób z grupą inwalidzką, ale dla wszystkich walczących w Powstaniu Warszawskim. - Mamy kontakt z powstańcami warszawskimi i wiemy, że te wymienione problemy są dla nich najdotkliwsze. Ilu takich powstańców jest? W skali świata około 2000, natomiast w Warszawie to jest kilkaset (osób) - wyliczał Patryk Jaki. Spełnienie tych czterech zobowiązań ma być dla niego "jednym z najważniejszych wyzwań" podczas ewentualnej prezydentury.

Zobacz wideo: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

d16sjzo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16sjzo
Więcej tematów