Trwa ładowanie...

Park Praski – Warszawa. Park przejdzie gruntowną modernizację. Stanie fontanna za 400 tys. zł, będzie modernizacja alejek oraz wymiana ławek

Park Praski – Warszawa. Ratusz stołeczny zapowiada remont parku. Stanie fontanna za 400 tys. zł, zostaną zmodernizowane alejki oraz wymienione ławki. Sprawdź, kiedy ruszą prace.

Park Praski – Warszawa. Park przejdzie gruntowną modernizację. Stanie fontanna za 400 tys. zł, będzie modernizacja alejek oraz wymiana ławekŹródło: WP.PL
d3r5bu5
d3r5bu5

Park Praski – Warszawa

Ratusz stołeczny oficjalnie zapowiedział remont, położonego tuż przy warszawskim ZOO Parku Praskiego. Prace mają ruszyć w najbliższych tygodniach, chociaż na niektóre zmiany będziemy musieli poczekać aż do przyszłego roku. Do tego terminu Warszawa ma uzyskasz dokładny projekt budowlano-wykonawczy i konieczne zezwolenia. Dotychczas przeprowadzono inwentaryzację krzew i drzew rosnących w Parku Praskim. Od teraz możliwe jest sprawdzenie „metryczki” konkretnej rośliny w miejskim serwisie mapowym (zakładka „Zieleń”).

Park Praski – modernizacja

Wiadomo, że wyremontowane zostaną alejki i wymienione ławki. W parku zostanie zamontowana także nowa karuzela oraz urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnością, z których można będzie korzystać już pod koniec września. W planach miasta możemy przeczytać, że będą mogły z nich skorzystać również najmłodsze osoby, poruszające się na wózkach inwalidzki. W dalszej kolejności wymienione zostaną zniszczone ławki i śmietniki. Należy podkreślić, że prace przeprowadzone na placu zabaw, nie są równoznaczne z jego zamknięciem. Na odwiedzających park duże wrażenie ma robić nowa fontanna. Z jej zakrytego granitowymi płytami podłoża będzie tryskać od 4 do 6 wodotrysków.

d3r5bu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r5bu5
Więcej tematów