Trwa ładowanie...

Parafia wymienia "serek wolski" na dwa budynki

Nietypowa transakcja na rynku nieruchomości

Parafia wymienia "serek wolski" na dwa budynki
d3vyp2a
d3vyp2a

Działka u zbiegu al. Solidarności, Towarowej i Wolskiej, zwana ze względu na kształt "serkiem", którą parafia ewangelicka Świętej Trójcy otrzymała *jako rekompensatę za zabrane Kościołowi majątki,zmieniła właściciela*. Został nią Griffin Group.

Parafia, czyli dotychczasowy właściciel terenu o powierzchni 0,8 ha Parafia Ewangelicko - Augsburska Św. Trójcy w zamian otrzymała od Griffina dwa budynki: biurowiec Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej 68 oraz kamienicę we Wrocławiu. O sprawie czytamy w portalu Thecity.com.pl

"Serek" trafił w ręce parafii ewangelicko-augsburskiej jako rekompensata za zabrane Kościołowi majątki. Wartość działki miasto wyceniło wówczas (2005) na 32,7 mln zł. Obecna, dość nietypowa transakcja jest wynikiem konkursu ogłoszonego przez parafię jeszcze w czerwcu 2013 roku. Do konkursu przystąpił m.in. Griffin, który wcześniej od hiszpańskiej firmy Harmonia Gruppo kupił sąsiadujący z tym terenem grunt o powierzchni 1500 mkw. Parafia proponowała w projekcie, by nieruchomości, które ma dostać w zamian za "serek" zlokalizowane były w Warszawie lub w innych miastach wojewódzkich. Ich wartość miała być adekwatna do wartości rynkowej działek parafii. Oferta Griffina została uznana za najbardziej korzystną.

d3vyp2a

W skład portfolio Griffin Group oprócz serka wolskiego znalazł się teren centrum handlowego przy ul. Towarowej 22 (a także sąsiadujących z nim działek), o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha. Wcześniej inwestor wylicytował również od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego" nieruchomości przy ul. Miedzianej w Warszawie, o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami. Finalizacja transakcji zaplanowana została na styczeń 2015 roku.

Dzięki tym transakcjom Griffin Group stał dyspozytorem jednej z największych powierzchni możliwych do komercyjnego wykorzystania w biznesowym centrum stolicy.

d3vyp2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vyp2a
Więcej tematów