Trwa ładowanie...

Parada tramwajowa i strefy mikołajkowe. Spędź weekend na komunikacyjnych imprezach

Na chętnych czekają m.in. warsztaty plastyczne i kart świątecznych. Będzie można również stworzyć własnoręczne ozdoby choinkowe.

Parada tramwajowa i strefy mikołajkowe. Spędź weekend na komunikacyjnych imprezach
d3syfsv
d3syfsv

Pieczenie pierników, warsztaty lizakowe i przejazdy zabytkowym taborem - to tylko część z atrakcji, jakie czekają na warszawiaków w najbliższy weekend . W stolicy powstaną specjalne Strefy Mikołajkowe.

W sobotę taka strefa powstanie na terenie hali autobusowej przy ul. Włościańskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Mieszkańcy stolicy będą mogli m.in. upiec pierniki wspólnie z Renatą Kaznowską, wiceprezydent Warszawy , a także z profesjonalnym kucharzem. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych i przygotować własnoręczne ozdoby choinkowe lub kartki świąteczne. Darmowe upominki będzie też rozdawał "Pan Bilecik", czyli maskotka ZTM . Na najmłodszych będzie ponadto czekać Mikołajkowa Fabryka Lizaków.

Warunkiem uczestniczenia w sobotniej imprezie jest przyniesienie przynajmniej 1 kg żywności, która trafi do Banków Żywności. Specjalne zaproszenia były też rozdawane w Mikołajki, 6 grudnia, w specjalnych liniach, które kursowały wtedy po stolicy.

Parada Tramwajowa ulicami stolicy

Z kolei w niedzielę świąteczne atrakcje przeniosą się na szyny. Tego dnia z okazji 150-lecia Warszawskich Tramwajów Konnych odbędzie się parada zabytkowych tramwajów. Start zaplanowano o godz. 12.00 na pl. Narutowicza. Pojazdy dojadą do zajezdni Wola. Tam o godz. 13.00 rozpocznie się wystawa wagonów zabytkowych, omnibusów konnych i modeli tramwajów. Podobnie jak dzień wcześniej, można będzie też uczestniczyć w pieczeniu pierników i konkursach z nagrodami. Chętni będą mogli wziąć udział w pokazach remontowania wagonu, a dla miłośników muzyki klasycznej przygotowano koncert pianistyczny w Warszawskim Tramwaju Promocyjnym.

d3syfsv

Źródło: ZTM/Wawalove

(Oprac: MO)

d3syfsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3syfsv
Więcej tematów