Trwa ładowanie...

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy

Wyślij historyczną pocztówkę z Warszawy, ułóż puzzle z mapą Europy, weź udział w europejskich konkursach

Parada Schumana przejdzie ulicami Warszawy
d2pnyst
d2pnyst

W sobotę, 10 maja, ulicami Warszawy przejdzie po raz piętnasty Parada Schumana, która organizowana jest od 2000 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami. Zazwyczaj odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja - Dniu Europy. W wydarzeniu udział bierze zwykle blisko 10 tysięcy osób z całej Polski oraz obywatele innych krajów europejskich. Parada wystartuje o 12:00 z placu Zamkowego. Na warszawiaków czeka także tego dnia wiele atrakcji na Krakowskim Przedmieściu - skwerze Hoovera.

Skarpa Warszawska zaprasza do zapoznania się ze zdjęciami historycznej i współczesnej Warszawy oraz historycznym planem komunikacji miejskiej. Każdy będzie miał także możliwość wysłania historycznej pocztówki w ramach akcji Pochwal się Warszawą. Będą także konkursy z wiedzy o UE, puzzle z mapą Europy czy pamiątkowe zdjęcie na tle sali plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Międzynarodowa grupa muzyków z Serbii, Węgier i Polski przedstawi muzyczne projekty tworzone m.in. w ramach projektu Rivers of Europe. Ponadto wszytskich chcących się wykazać lub spróbować w sztuce beatboxu i miejskiego rapu Fundacja Studio Skit zaprosi na króką sesję nagraniową.

d2pnyst

Międzynarodowa grupa młodzieży zaprezentuje multimedialne projekty o europejskich miastach, które powstaną podczas* gry miejskiej scHUMAN Warsaw, a także zaproszą do wspólnego budowania miniatury europejskiej metropolii. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników Spotkań Europejskich. *Pokazy szkoły tańców, puszczania bańek mydlanych, wielkoformatowe puzzle, czy Europejskie Koło Fortuny. **

d2pnyst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pnyst
Więcej tematów