RegionalneWarszawaParada Równości 2019. "To uczenie postawy otwartości i tolerancji"

Parada Równości 2019. "To uczenie postawy otwartości i tolerancji"

W sobotę warszawską Paradę Równości otworzy prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Polityk dzień przed wydarzeniem mówi jasno - "przemarsz to uczenie postawy otwartości i tolerancji". Początek już o 15.

Parada Równości 2019. "To uczenie postawy otwartości i tolerancji"
Źródło zdjęć: © East News | Grzegorz Banaszak/REPORTER
Piotr Białczyk

- Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych ludzi - zaznaczył w piątek prezydent stolicy. - To jest przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym - dodał.

Parada Równości 2019. Przemarsz przez miasto

Kilka godzin przed samą paradą - o 10 - wszyscy chętni mogą się spotkać w towarzyszącym wydarzeniu miasteczku równości w Parku Świętokrzyskim. Na zainteresowanych czekać będą m.in. zajęcia sportowe, warsztaty, a także debaty poświęcone tematyce LGBTQ+.

Oficjalnie Parada Równości rozpocznie się o 15. Uczestnicy zbiorą się przed Pałacem Kulutry i Nauki, skąd wyruszą w stronę ul. Świętokrzyskiej. Następnie pochód przejdzie Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi. Przemarsz zakończy się pod Pałacem.

Obraz
© Parada Równości | Parada Równości

Po wydarzeniu, o godzinie 20 uczestnicy spotkają się w Hard Rock Cafe, gdzie zagra zespół "Love is love", po 22 zaplanowano oficjalne after party.

W ramach warszawskiego "Tygodnia Równości" w niedzielę w Kinie Elektronik zaplanowany jest pokaz filmów pod nazwą "Kino równości".

Parada Równości 2019. Kolejna edycja

Po raz pierwszy ulicami Warszawy Parada Równości przeszła w 2001 roku. Od lat głównym celem jest walka z nietolerancją i wykluczeniem. Po raz pierwszy w historii miasta wydarzenie otworzy urzędujący prezydent stolicy.

Za tegoroczną edycję wydarzenia odpowiada Fundacja Wolontariat Równości. Organizatorzy mają upomnieć o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych, osób z niepełnosprawnościami i innych grup uważanych przez nich za dyskryminowane. Wśród głównych postulatów znalazły się m.in.: ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem, legalizacja małżeństw i związków partnerskich, otwartość wobec uchodźców i obcokrajowców, czy wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)