Trwa ładowanie...

Pamiętaj, fontanna to nie basen!

Woda w fontannach jest uzdatniana i nie nadaje się ani do picia ani chłodzenia organizmu!

Pamiętaj, fontanna to nie basen!
dcpspxc
dcpspxc

Gdy w mieście robi się gorąco, warszawiacy spacerujący po parkach często szukają ukojenia w chłodnej wodzie fontanny lub stawu. Zarząd Oczyszczania Miasta przestrzega przed tego typu praktykami. Fontanny są obiektami służącymi estetyce krajobrazu miejskiego, a nie kąpieliskiem i nie powinny być w tym celu wykorzystywane. Woda krążąca w nich w obiegu zamkniętym jest uzdatniana. Ma to zapobiec jej kwitnięciu i zamuleniu. Dlatego nie nadaje się do picia ani chłodzenia organizmu, jak w basenie .

Regulamin parku zabrania wprowadzania psów do wody. Niestety właściciele czworonogów często o tym zapominają i pozwalają swoim pupilom wskakiwać fontanny. Sierść zwierząt zapycha filtry, co prowadzi do uszkodzenia pompy zasilającej.

ZOM apeluje do użytkowników warszawskich parków o rozwagę i odradza kąpiele. Informację o niewłaściwym wykorzystaniu fontann można zgłaszać za pomocą systemu Warszawa19115: telefonicznie pod numer 19115, przez portal * www.warszawa19115.pl* lub mailem na adres: * kontakt@um.warszawa.pl*. Można też zainstalować sobie na telefonie aplikację mobilną Warszawa19115, która pozwala przekazywać interwencje w wyjątkowo prosty sposób.

dcpspxc

Ochłodę w upalne dni dają kurtyny wodne , którerozłożone zostały w pięciu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy. Kurtyny działają w godz. 10.00-17.00 w poniższych lokalizacjach:

  • Plac Trzech Krzyży;
  • Krakowskie Przedmieście przy pomniku Kopernika;
  • Plac Konstytucji;
  • Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika);
  • Plac Powstańców Warszawy.

Amatorom kąpieli na świeżym powietrzu proponujemy wycieczkę na jeden z miejskich basenów odkrytych.

Czytaj też: Skazani wysprzątali 735 tys. m kw chodników!

dcpspxc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcpspxc
Więcej tematów