Trwa ładowanie...

Pałac Prezydencki dla każdego

Jeszcze dwukrotnie w lipcu Pałac będzie otwarty dla zwiedzających

Pałac Prezydencki dla każdego
d405fla
d405fla

Niektórzy z Was mogli już zobaczyć, jak wygląda miejsce pracy Bronisława Komorowskiego. Tym, którym się nie udało - mają sznsę w lipcu jeszcze dwukrotnie. 21 i 28 lipca.

Co możemy zobaczyć oprócz miejsca pracy prezydenta Polski? Zwiedzający oglądają w grupach z przewodnikiem wyłącznie udostępnione do zwiedzania wnętrza. Można obejrzeć m.in. historyczny Okrągły Stół i fortepian Ignacego Paderewskiego. Można też zwiedzić Salę Kolumnową, w której odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem prezydenta, kaplicę pałacową, ogród zimowy czy Salonik Rokoko, w którym swoich gości podejmuje pierwsza dama.

Można też spotkać samego prezydenta, który - jeśli przebywa w pałacu, lubi spontanicznie pojawić się i przywitać z goścmi. Pałac w doni otwarte czynny jest dla zwiedzających od godz. 10.00. Zwiedzanie Pałacu jest bezpłatne, odbywa się z przewodnikiem i trwa około 60 minut. Chętni mogą wejść przez biuro przepustek od strony pomnika Adama Mickiewicza. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości i nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb i walizek.

d405fla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d405fla
Więcej tematów