Trwa ładowanie...

Ostatnia droga Tomasza Kality. Były rzecznik SLD pochowany na Powązkach

Polityk SLD zmagał się z chorobą nowotworową mózgu. Na jego pogrzebie obecnych było wielu dziennikarzy i polityków.

Ostatnia droga Tomasza Kality. Były rzecznik SLD pochowany na Powązkach
d4c0crg
d4c0crg

Na warszawskim cmentarzu powązkowskim w sobotę odbył się pogrzeb Tomasza Kality, byłego rzecznika SLD. Na uroczystości obecny był m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Tomasza Kalitę żegnała rodzina, dziennikarze i politycy. Na uroczystości pojawili się m.in. Leszek Miller, Wojciech Olejniczak, Robert BiedrońBiedroń i prezydent Andrzej Duda. Kalita został pośmiertnie odznaczony za wybitne zasługi w działalności publicznej. Prezydent przyznał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jak mówił Leszek Miller, lider SLD, Kalita pozostawił po sobie testament. To nie tylko projekt ustawy o leczniczej marihuanie, ale także wołanie o inną jakość życia politycznego. - Był symbolem tej innej jakości, polityki z przyjazną twarzą, szacunkiem dla rywala czy przeciwnika, polityki refleksyjnej, poszukującej odpowiedzi na ważne pytania - podkreślił Miller.

d4c0crg

Tomasz Kalita zmarł 16 stycznia w wieku 37 lat. W latach 2008-2011 był rzecznikiem SLD. Od wiosny ubiegłego roku zmagał się z chorobą nowotworową, glejakiem mózgu. Polityk walczył o legalizację medycznej marihuany. Jak sam podkreślał, żeby zdobyć olej konopny, który pomaga uśmierzać ból.

Źródło: PAP/IAR/Wawalove.pl

d4c0crg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c0crg
Więcej tematów