Trwa ładowanie...

Orszak Trzech Króli po raz siódmy w Warszawie

Uroczysty przemarsz odbędzie się we wtorek 6 stycznia

Orszak Trzech Króli po raz siódmy w Warszawie
dyrx5dm
dyrx5dm

Już po raz siódmy ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przejdą z pl. Zamkowego Krakowskim Przedmieściem w stronę pl. Piłsudskiego.

We wtorek 6 stycznia**w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 11:00**kardynał Kazimierz Nycz odprawi uroczystą mszę. Sam orszak wyruszy ogodz. 12.00 z placu Zamkowego.

- Orszak 2015 to piąta rocznica odzyskania dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. Jesteśmy dumni, że to najstarsze święto chrześcijaństwa odzyskało swój czas i miejsce w przestrzeni publicznej, w tylu miejscowościach - czytamy na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

dyrx5dm

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła wydarzenie honorowym patronatem

Organizatorzy z Fundacji Orszaku Trzech Króli nie widzą problemu w tym, że to prezydent Warszawy w lipcu br. zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, otwierając drogę do przeprowadzania tam zabiegów aborcyjnych - pisze "Gazeta Polska Codzienna". Gazeta twierdzi, że środowiska katolickie są zbulwersowane, a na dowód cytuje prof. Aleksandra Stępkowskiego z UW, wypowiadającego się w imieniu rodziców dzieci z katolickich szkół Stowarzyszenia Wspierania, Edukacji i Rodziny "Sternik", dotąd czynnie uczestniczących w orszakach.

W roku 2014 w przemarszach 6 stycznia wzięło udział ponad 700 000 uczestników, w 187 miejscowościach, w 7 krajach na 3 kontynentach - informuje stołeczna archidiecezja.

Będą utrudnienia

Niektóre ulice sąsiadujące ze Starym Miastem zostaną zamknięte dla ruchu jeszcze przed południem. Autobusy jeżdżące Krakowskim Przedmieściem i w rejonie pl. Piłsudskiego, zostaną skierowane na trasy objazdowe.

6 stycznia komunikacja miejska (tramwaje, autobusy, linie kolejowe i metro) kursuje tak, jak w dni świąteczne.

dyrx5dm

Jeśli wybierzecie podróż samochodem, 6 stycznia możecie liczyć na darmowe parkowanie.

dyrx5dm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyrx5dm
Więcej tematów