Trwa ładowanie...

Opluł i znieważył za naszywkę na plecaku? "Tylko na tyle zasłużyłeś, lewacka ku..o!"

"Trochę w szoku uśmiechamy się bezsilnie do siebie. Podaję oplutemu chłopakowi chusteczkę, żeby mógł się wytrzeć" - opisuje zdarzenie pan Piotr.

Opluł i znieważył za naszywkę na plecaku? "Tylko na tyle zasłużyłeś, lewacka ku..o!"
d47nrhd
d47nrhd

Chuligański incydent w warszawskim metrze. Według relacji jednego z internautów, *ubrany na sportowo mężczyzna, opluł chłopaka, który na plecaku nosił naszywkę z hasłem "przeciwko przemocy i rasizmowi". Kiedy wychodził z pociągu metra miał krzyknąć w kierunku poszkodowanego: "tylko na to zasłużyłeś, lewacka ku..o".*

Do zdarzenia doszło w czwartek przed północą, w wagonie metra przy stacji Świętokrzyska w Warszawie. Według relacji pana Piotra, który opisał całą historię na Facebooku, siedzący obok niego, ubrany na sportowo mężczyzna, wysiadając z pociągu opluł jednego z chłopaków siedzących wcześniej naprzeciwko niego. Ponadto miał krzyknąć w jego kierunku: "tylko na to zasłużyłeś lewacka ku..o!", pokazując jednocześnie środkowy palec.

Mężczyzna szybko zniknął za drzwiami. Nikt nie zdążył nawet zareagować. - Zostajemy w środku. Drzwi się zamykają. Trochę w szoku uśmiechamy się bezsilnie do siebie. Podaję oplutemu chłopakowi chusteczkę, żeby mógł się wytrzeć - opisuje zdarzenie pan Piotr.

- Niestety nie mieliśmy takiego zgłoszenia, ale sprawdzimy to - poinformował nas Piotr Świstak ze stołecznej komendy.

d47nrhd

"Powinniście się wstydzić"

- Nie mam jakichś wielkich pretensji do tego dresiarza. Bo jemu ktoś wyprał mózg. Ktoś mu włożył do głowy, że jeśli ktoś inny jest przeciwko rasizmowi i przemocy, to jest "lewacką k..ą", którą trzeba opluć i zwyzywać. I to ci ludzie - liderzy opinii, dziennikarze i politycy - którzy doprowadzają zwykłych ludzi do takiego stanu, powinni się wstydzić - emocjonalnie komentuje całe zajście pan Piotr.

Autor wpisu ma nadzieję, że wspomniani adresaci opamiętają się i zrozumieją to, co robią, gdyż "niszczą kraj i społeczeństwo".

- Dopóki tego typu zachowania będą tolerowane przez ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w RP, inaczej nie będzie. Będzie tylko gorzej. Nie oszukujmy się, ale dzisiaj w niektórych kręgach bycie właśnie kimś takim, to główny cel istnienia, chwała i honor.. to w wyobraźni tych ludzi tzw. Wielka Polska! Dramat! - komentuje zdarzenie jeden z internautów.

- Ile razy wydarzy się jakaś bójka czy inny akt przemocy na tle rasistowskim, czy politycznym, każdy ma to gdzieś. Popatrzmy na komentarza w internecie. Zaraz takie zachowania są bronione, albo wręcz "propsowane". Zapanowały u nas w kraju nastroje "pogromowe", a minister Błaszczak mówi, że nic się nie stało, proszę się rozejść. Ludziom w Polsce oficjalnie odbiło - pisze pan Szymon.

d47nrhd

Coraz więcej ataków

W ostatnim czasie incydenty związane z ksenofobią, rasizmem, nietolerancją, a nawet jak widać poparciem dla uciśnionych stają się coraz częstsze. Reaguje, jeśli w ogóle, tylko niewielka grupa osób. Według danych Rzecznika Praw Obywatelskich, agresja wobec osób innego koloru skóry, wyznania, czy orientacji seksualnej , zwiększyła się w 2016 roku o 200 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

d47nrhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47nrhd
Więcej tematów