Trwa ładowanie...

Opłata godzinowa za żłobki?

To pomysł miasta. Stowarzyszenie "Głos rodziców" chce konsultacji społecznych.

Opłata godzinowa za żłobki?
d4fqwgw
d4fqwgw

Od 1 września 2011 roku opłaty za żłobek wynoszą miesięcznie bez wyżywienia 374,22 złotych. Wcześniej opłata ta wynosiła 189 zł.

W październiku ubiegłego roku Stowarzyszenie "Głos Rodziców " podało do sądu uchwały Rady Warszawy, które podnosiły te ceny. 17 kwietnia 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że miasto musi wprowadzić opłatę godzinową za opiekę w żłobkach.

Wice-rzecznik ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała, że projekt wprowadzający opłatę godzinową (1,78 zł) ma trafić na najbliższą - czwartkową - sesję Rady Miasta. Miasto zamierza również odwoływać się od wyroku WSA.

d4fqwgw

Stowarzyszenie "Głos Rodziców" w apelu do władz miasta zwraca uwagę, że stawka 1,78 zł za godzinę oznacza opłatę 373,8 zł miesięcznie za pobyt dziecka przez 10 godzin dziennie – czyli prawie tyle samo co obecnie. Z kosztami wyżywienia opłata będzie wynosić ok. 500 złotych. Według członków stowarzyszenia brak zmiany w opłatach pokazuje, jak wygląda polityka prorodzinna w Warszawie.

Rodzice zwrócili się o przesunięcie głosowania nad projektem na następną sesję. Chcą przeprowadzenia konsultacji społecznych. Miejscy urzędnicy zachęcają rodziców do uczestnictwa w obradach. Co z tego będzie, dowiemy się już w czwartek.

d4fqwgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fqwgw
Więcej tematów