Trwa ładowanie...

Olszewski: projekt ws. metropolii powinien być rządowy. "Nie traktować Warszawy jako gorszy sort"

Wypadek na Bielanach

Olszewski: projekt ws. metropolii powinien być rządowy. "Nie traktować Warszawy jako gorszy sort"
d23wcm1
d23wcm1

O to, by projekt ustawy metropolitalnej dla Warszawy był rządowy a nie poselski - zaapelował w czwartek wiceprezydent warszawy Michał Olszewski. Warszawski ratusz chce też więcej czasu na konsultacje ws kształtu przyszłej metropolii warszawskiej.

W czwartek w południe mają się odbyć u wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery konsultacje z przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej.

Wcześniej wojewoda spotkał się m.in. z wiceprezydentem Olszewskim, prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim oraz burmistrzem Podkowy Leśnej Arturem Tusińskim.

Olszewski poinformował po spotkaniu, że podczas rozmowy u wojewody apelował o przełożenie czwartkowych konsultacji z samorządowcami. Przypomniał m.in. że w czwartek Rada Warszawy zajmuje się budżetem miasta.

Wiceprezydent stolicy podkreślał, że stołeczny ratusz nie jest przeciwko współpracy metropolitalnej. - Ale zakładamy, że to musi być normalna spokojna rozmowa - zaznaczył Olszewski.

d23wcm1

Poinformował również, że podczas spotkania z wojewodą zwrócił się o to, by to rząd, a nie posłowie PiS, przygotował i przedstawił projekt ustawy ws metropolii warszawskiej. Przypomniał, że podobna ustawa dla Śląska - uchwalona w ubiegłym tygodniu przez Sejm, którą teraz zajmuje się Senat - byłą inicjatywą rządu Beaty Szydło.

- Nie widzimy powodu dlaczego pan wojewoda i pan poseł Jacek Sasin nie mogą przekonać swoich kolegów posłów żeby nie traktować Warszawy i metropolii warszawskiej jako gorszy sort. Chcemy być traktowani tak samo - podkreślił wiceprezydent Warszawy.

d23wcm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23wcm1
Więcej tematów