Trwa ładowanie...

Olbrzymia biurowa rowerownia. Instytut Lotnictwa dba o cyklistów

Pracownicy maja tez do dyspozycji prysznice, suszarnię i serwis rowerowy.

Olbrzymia biurowa rowerownia. Instytut Lotnictwa dba o cyklistów
d2vq2vz
d2vq2vz

Ponad 450 szafek, 100 zadaszonych miejsc na rowery, suszarnia, przebieralnie, prysznice oraz miejsce do serwisowania rowerów – z tego wszystkiego mogą już korzystać pracownicy warszawskiego Instytutu Lotnictwa, którzy zdecydują się przyjeżdżać do pracy rowerem.

- W naszej firmie sukcesywnie rośnie grono osób, którzy podróżują do pracy rowerem, dlatego kolejny raz wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Rozbudowaliśmy dla nich bezpieczne parkingi rowerowe, specjalne szatnie oraz zwiększyliśmy liczbę pryszniców. Cykliści będą mieć również do dyspozycji samoobsługową stację do naprawy rowerów, umożliwiającą samodzielne wykonanie podstawowych napraw w pojeździe. Fani jednośladów już chwalą te nowoczesne rozwiązania i zapewniają, że chętnie będą z nich korzystać - mówi Rafał Kajka, zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa.

Pierwsze pomieszczenia dla rowerów, znajdujące się na terenie Instytutu Lotnictwa, powstały już w 2004 roku. Przez kolejne lata inwestycja rozwijała się – przybywało nowych miejsc parkingowych oraz rozbudowywano infrastrukturę. Wielki remont rowerowni nastąpił w listopadzie 2015 roku i został zakończony w lutym 2016 roku.

Obecnie do pracy rowerem przyjeżdża ponad 400 pracowników Instytutu Lotnictwa, co stanowi aż 20% wszystkich zatrudnionych osób.

Na terenie instytutu działa także kilka grup sportowych, m.in. siatkówki, wspinaczkowa, pływacka, piłki nożnej, biegowa. Członkowie tych zespołów osiągają znakomite wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także czynnie uprawiają sport dla zdrowia i przyjemności.

d2vq2vz
d2vq2vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vq2vz
Więcej tematów