Trwa ładowanie...

Okradł klienta na 140 tysięcy złotych!

Pracownik jednego z warszawskich banków wykorzystał swoje stanowisko, aby nielegalnie się wzbogacić

Okradł klienta na 140 tysięcy złotych!
d1khtfv
d1khtfv

26-latek był zatrudniony w banku jako osoba zajmująca się obsługą klientów indywidualnych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przelał pieniądze jednego z klientów na konto swojego znajomego. W ten sposób przywłaszczył sobie 140 tys. złotych. Próbował zdobyć w ten sposób kolejne 40 tysiące zł.

Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel rachunku bankowego przyszedł do placówki, aby wypłacić pieniądze. O sprawie poinformował funkcjonariuszy policji z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Mateusza W. i osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymano też jego kolegę, który udostępnił Mateuszowi W. własny rachunek bankowy.

Marcin W. usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Jego znajomy Marcin Ż. odpowie za pomocnictwo. Obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

d1khtfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1khtfv
Więcej tematów