Trwa ładowanie...

Ogród Krasińskich nominowany w plebiscycie „Polski krajobraz 2014”

Głosowanie do 5 marca br.

Ogród Krasińskich nominowany w plebiscycie „Polski krajobraz 2014”
d1z4tam
d1z4tam

Konkurs został ogłoszony przez Grupę Sztuka Architektury, która już po raz siódmy zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku – a w nim przestrzeni publicznej.

Na Ogród można głosować do 5 marca na www.sztuka-krajobrazu.pl - „Plebiscyt Polski Krajobraz 2014- GŁOSOWANIE” – Przestrzeń publiczna – 8 pozycja.

d1z4tam

* Ogród Krasińskich *po rewaloryzacji został oddany do użytku w maju 2014 r. Prace rewaloryzacyjne poprzedzone były konkursem architektonicznym, którego celem był wybór najlepszej, odpowiadającej zaleceniom konserwatorskim koncepcji. Ostatnia duża jego modernizacja miała miejsce na początku XIX w. wg. projektów Franciszka Szaniora. Obecna miała charakter kompleksowy i objęła zieleń, układ drogowy, wodny, oświetlenie oraz elementy małej architektury.

Nowy Ogród jest niezwykle chętnie odwiedzany przez warszawiaków. Ma dwa place zabaw dla dzieci, dwie fontanny, wiele wygodnych ławek, wybieg dla psów, pola do gry w boule, stoliki do gry w szachy oraz plenerową siłownię, przepięknie ukwiecone w sezonie klomby oraz zadbane trawniki, na których można leżakować.

d1z4tam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z4tam
Więcej tematów