Trwa ładowanie...

Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej miasta stołecznego Warszawy

Rafał Trzaskowski poinformował o ogłoszeniu nominacji do Nagrody Literackiej miasta st. Warszawy 2020. Jury wybierze zwycięzców w czterech kategoriach.

Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej miasta stołecznego WarszawyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3znlpn
d3znlpn

Rafał Trzaskowski: "przed jury ciężka praca"

Propozycje książek biorących udział w plebiscycie poza bibliotekami i wydawnictwami, zgłaszają również sami czytelnicy, co sprawia, że ich liczba nieustannie rośnie. Do tegorocznej edycji wpłynęło aż 600 zgłoszeń. Nominacje ogłoszono na profilu nagrody na Facebooku.

- Znamy nominacje do Nagrody Literackiej, która ma piękną i długą tradycję. Teraz przed jury ciężka, a zarazem przyjemna praca i trudny wybór. Dla nas, czytelników, wprost przeciwnie - mamy aż dwanaście znakomitych książek do czytania. Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie - powiedział prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski

Ogłoszenie zwycięzców pod koniec czerwca

Zwycięzców w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca i edycja warszawska poznamy 24 czerwca. Szansę na nagrodę w kategorii proza mają: Łukasz Orbitowski, Martyna Bunda i Ewa Kuryluk. Nominowani poeci to: Ewa Lipska, Krzysztof Lisowski i Bogumiła Kierca. Nominowane książki dla dzieci napisali i zilustrowali: Justyna Bednarek i Paweł Pawlak, Wojciech Mikołuszko i Małgorzata Dmitruk, a także bracia Piotr i Paweł Sitkiewicz we współpracy z Agatą Królak. O nagrodę w edycji warszawskiej powalczą: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Arkadiusz Szaraniec i Jarosław Zieliński.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3znlpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znlpn
Więcej tematów