Trwa ładowanie...

Odwiedź "Fetę na Próżnej". Austriackie Forum Kultury świętuje 50-lecie

Już 29 i 30 maja br. na Próżnej i pl. Grzybowskim odbędzie się szereg imprez kulturalnych. Okazją do tego święta jest jubileusz działalności Austriackiego Centrum Kultury w Warszawie.

Odwiedź "Fetę na Próżnej". Austriackie Forum Kultury świętuje 50-lecie
d2putro
d2putro

W ostatni weekend maja odbędą się przede wszystkim koncerty open-air na placu Grzybowskim. W piątek 29 maja wystąpią dwie młode austriackie formacje [dunkelbunt] oraz Effi & Band. Ukoronowaniem obchodów będzie sobotni koncert znamienitego austriackiego instrumentalisty Matthiasa Loibnera z przyjaciółmi oraz znanego polskiego muzyka Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii. – mówi Martin Meisel, dyrektor Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

„Feta na Próżnej” to program obchodów 50-lecia działalności Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. W koncertowej części „Fety” scenie przy p lacu Grzybowskim będzie można usłyszeć mieszankę polsko-austriackiej muzyki współczesnej.

Ponadto zaplanowano spotkania poświęcone stosunkom międzynarodowym i polityce kulturalnej. 29 maja odbędzie się sympozjum „Integracja – wyzwanie dla Europy”, poświęcone problemowi imigracji. Zaproszeni specjaliści omawiać będą m.in problemy współistnienia różnych kultur prowadzące do konfliktów czy też społeczne znaczenie i uwarunkowania procesu integracji. Sympozjum odbędzie się w siedzibie Austriackiego Forum Kultury przy ul. Próżnej 7/9 w piątek 29 maja w godzinach 10:00-14:00.

d2putro

Ponadto w programie "Fety" wystawy, dyskusje panelowe a także program adresowany do najmłodszych – „Heca na Próżnej”, czyli cały dzień zabaw i warsztatów teatralnych oraz muzycznych.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

d2putro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2putro
Więcej tematów