Trwa ładowanie...

Odkryj Piękną, Marszałkowską i Żelazną

Skarby Warszawy zapraszają na dwa weekendowe spacery

Odkryj Piękną, Marszałkowską i Żelazną
d3j6yot
d3j6yot

W sobotę 27 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie ze Skarbami Warszawy. Tym razem odkryte zostaną zabytki usytuowane przy dwóch znanych warszawskich ulicach - Pięknej i Marszałkowskiej.

Podczas spaceru będzie okazja, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się najstarszy w Warszawie słup ogłoszeniowy, dlaczego budynki na Śródmieściu Południowym przetrwały drugą wojnę światową, którą trasę budował w serialu "Czterdziestolatek" inżynier Karwowski, kim są "platerki", jaką ulicą jeździły trolejbusy i w którym budynku mieszkał Bolesław Leśmian?

Spacer poprowadzi go Christian Młynarek, licencjonowany przewodnik miejski. Zbiórka na Placu Unii Lubelskiej przy rogatkach mokotowskich o godzinie 13:00. Koszt: 10 zł/os. Dzieci do lat 10 bezpłatnie!

.......................................................

d3j6yot

W niedzielę 28 kwietnia tematem wycieczki będzie ulica Żelazna i jej okolice, dzięki której spacerowicze poznają klimat dzielnicy Wola.

Tego dnia będzie można dowiedzieć się, gdzie znajdowała się Żelazna Karczma, jak żegnano Fryderyka Chopina, kto ufundował figurę Matki Boskiej Łaskawej, jak upamiętniono przejście z małego getta do dużego, która firma uchodziła za lidera wśród przedsiębiorstw metalowych i gdzie znajdował się największy browar w Warszawie.

Wycieczka odbędzie się w najbliższą niedzielę, poprowadzi ją Rafał Zelman, licencjonowany przewodnik miejski. Spacer rozpocznie się o godzinie 13:00. Miejsce zbiórki - róg ulicy Żelaznej i Alej Jerozolimskich (przy Swede Center). Koszt: 10 zł/os. Dzieci do lat 10 bezpłatnie!

d3j6yot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6yot
Więcej tematów