Trwa ładowanie...

Odbuduj Warszawę na planszówce. Nowa gra o stolicy

"Za sprawą gry będzie można przenieść się w czasie, odbyć podróż do zrujnowanej stolicy i przywrócić jej przedwojenny blask".

Odbuduj Warszawę na planszówce. Nowa gra o stolicy
d3kpm52
d3kpm52

Już 14 maja 2016 roku w Zamek Królewski w Warszawie odbędzie się premiera gry planszowej pt. "Odbudowa Warszawy 1945-1980". To wydarzenie jest jedną z oficjalnych atrakcji Nocy Muzeów przygotowywanych przez Zamek Królewski.

Według twórców, "Odbudowa Warszawy 1945-1980” to" elegancka gra o prostych zasadach, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie". Zadaniem graczy jest budowa miasta na gruzach powojennej stolicy. Gracz wciela się w w pracownika Biura Odbudowy Stolicy, a jego misją jest "realizowanie norm i zadań mających pomóc w racjonalnej rekonstrukcji zniszczonego miasta". Stawiamy więc mosty, nowe budynku, a nawet metro. Kto wybuduje najwięcej - wygrywa.

W „Odbudowie Warszawy 1945-1980” występuje aż 60 unikatowych budynków ukazujących architektoniczne bogactwo stolicy. Za sprawą gry będzie można przenieść się w czasie, odbyć podróż do zrujnowanej stolicy i przywrócić jej przedwojenny blask.

Premiera gry zostanie podzielona na dwa etapy: część oficjalną, która odbędzie się w Sali Odczytowej (Kinowej), gdzie będzie można porozmawiać z autorami i wydawcami gry, a także obejrzeć materiały graficzne związane z tym tytułem, oraz część mniej oficjalną, która odbędzie się w Arkadach Kubackiego, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję zagrać w "Odbudowę Warszawy 1945-1980". Podczas całej Nocy Muzeów będzie można zakupić egzemplarz gry, a nawet otrzymać egzemplarz z autografem autorów.

d3kpm52

"Odbudowa Warszawy 1945-1980". Premiera w Zamku Królewskim. 14 maja o godzinie 19.00.

d3kpm52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kpm52
Więcej tematów