Trwa ładowanie...

Odbijamy Starówkę - Poczuj smak jabłka

W sobotę 11 października rozpocznie się cykl, który ma na celu promocję wpisanej na listę zabytków UNESCO warszawskiej starówki

Odbijamy Starówkę - Poczuj smak jabłka
d4fmark
d4fmark

„Odbijamy Starówkę” to inicjatywa baru restauracyjnego Karmnik oraz Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego. Jest to projekt zachęcający warszawiaków do włączenia się w życie zabytkowej części Warszawy.

Pierwsze spotkanie „Poczuj smak jabłka” odbędzie się już w tą sobotę 11 października 2014 r. Uczestnicy będą mogli skosztować wyrobów okolicznych barów i restauracji. Tematem przewodnim są oczywiście potrawy z naszych polskich jabłek. Będzie można skosztować owoców w formie deseru, napoju, a także dania głównego. Lokale gastronomiczne będą prześcigać się w pomysłach na przyrządzenie oryginalnego dania. Goście, którzy odwiedzą stoiska rozstawione na ulicy, będą mogli spróbować* cydru o różnych smakach*: z cynamonem i goździkami lub na gorąco z imbirem, z beczki oraz w butelkach. W menu znajdziemy m.in. takie dania jak wątróbka z jabłkami, kaczka z jabłkami, jabłko w czekoladzie, jabłko pieczone z rumem i wiele innych. Podczas całodniowego wydarzenia, klimatyczna część stolicy zamieni się więc w przestrzeń dla miłośników podniebnych rozkoszy.

W trakcie wydarzenia odbędą się zabawy i konkursy dla uczestników. Każdy, kto się tam wybiera może przynieść upieczone przez siebie ciasto i wziąć udział w konkursie z nagrodami. A dla zręcznych uczestników, lubiących rywalizację będzie gra w lotki, w której można będzie wygrać dużą ilość cydru. Impreza na wolnym powietrzu zadowoli także dzieci, będą dla nich przez cały czas organizowane animacje, zabawy i niespodzianki również związane z jabłkami.

d4fmark

Podczas tych kulinarnych doznań, czas uczestnikom będzie umilać muzyka DJ-ów. Na niewielkiej, rozstawionej na ulicy scenie wystąpią liczni artyści, między innymi jazzowy duet Free Summer Expression, Martin Tobias, Yes i don’t, Eversmile oraz kolektyw DJ-ski give me that!. Zabawę poprowadzi animator Łukasz Kudłaty Różycki.

Poczuj smak jabłka rozpoczyna cykl wydarzeń, które będą toczyć się aż do czerwca 2015 roku. Obejmować będzie okolice Zamku Królewskiego, ulicę Piwną oraz Rynek Starego Miasta. W ramach akcji znajdzie się wiele wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi takich jak przygotowywanie ozdób i przystrajanie lokali na Wigilię Bożego Narodzenia. Dzień Zupy i targ śniadaniowy umożliwią kolejne degustacje. Festiwal Piwa na Piwnej przypomni tradycje cechowe ulicy, a Silent disco na Placu Zamkowym w maju przyszłego roku rozgrzeje uczestników zapowiadając gorące lato – zachęcają organizatorzy.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 na ulicy Piwnej. Zakończy się ok. 20.00. Wstęp jest darmowy, a ceny proponowanych potraw i napojów bardzo przystępne. Cydru napijemy się od 5-7zł, szarlotkę kupimy za 3-5zł, a kaczkę z jabłkami za ok. 20zł.

d4fmark
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmark
Więcej tematów