Trwa ładowanie...

Od dzisiaj remont ulicy Powsińskiej. Sprawdź objazd

Ci, którzy nie wyjechali na długi weekend poza Warszawę mogą mieć problem z dojazdem do Wilanowa. Drogowcy rozpoczęli w piątek wymianę nawierzchni na ulicy Powsińskiej. Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

Od dzisiaj remont ulicy Powsińskiej. Sprawdź objazdŹródło: um.warszawa.pl, fot: Urząd Miasta Warszawa
d3y9219
d3y9219

Drogowcy rozpoczęli prace nad nową nawierzchnią jezdni na 800-metrowym odcinku od ul. Idzikowskiego do św. Bonifacego. Dodatkowo nawierzchnia zostanie wzbogacona specjalną siatką szklaną.

Remont rozpoczął się w piątek o godzinie 5:00 i potrwa do poniedziałku do godziny 4:00. W tym czasie jezdnia będzie nieprzejezdna wraz ze skrzyżowaniem.

Ulica Idzikowskiego będzie kończyła się ślepo (przed skrzyżowaniem z ul. Powsińską będzie możliwość zawrócenia), a z ul. Gołkowskiej będzie można skręcić tylko w prawo w stronę centrum. Z kolei połączenie z ul. Powsińską straci ul. Limanowskiego, a ulicą św. Bonifacego od strony Jana III Sobieskiego nie będzie można dojechać do Powsińskiej. Od strony Gołkowskiej będzie można skręcić tylko w kierunku centrum.

Jeden kierunek ruchu zostanie wprowadzony na łącznicy Trasy Siekierkowskiej przy Małych Siekierkach – będzie można nią pojechać tylko w kierunku ulic Polskiej i Antoniewskiej. Na przemian zamykane będą przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów.

d3y9219

Objazd zamkniętej jezdni będzie poprowadzony ulicami: al. Witosa – Jana III Sobieskiego – Nałęczowska.

Komunikacja miejska:

Autobusy linii 108 i 189 pojadą objazdem ulicami Jana III Sobieskiego i Nałęczowską, a linii 172 będą jeździły ul. Nałęczowską.

Autobusy linii 180 (tylko w kierunku krańca WILANÓW) pojedzie ulicami al. Witosa – Jana III Sobieskiego – Nałęczowska, a 185, 187, N33 i N83 ulicami Jana III Sobieskiego i al. Witosa.

d3y9219

Natomiast linia 131, 159 i 162 będą kursowały na trasie: al. Becka – łącznik przy Małych Siekierkach z ul. Antoniewską – Antoniewska – Augustówka. 159 i 162 dojadą do krańca EC SIEKIERKI, a 131 pojedzie dalej ulicami Statkowskiego – św. Bonifacego – Powsińska do przystanku Goraszewska. Do tego samego przystanku swoją trasę będzie miała skróconą linia 164.

Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z89 na trasie: GORASZEWSKA – św. Bonifacego – STEGNY.

W kolejnych tygodniach nowy asfalt zostanie położony na pozostałym odcinku ulicy Powsińskiej.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: Patryk Jaki jest groźnym kontrkandydatem

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3y9219
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y9219
Więcej tematów