Trwa ładowanie...

NSA przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Tak Patryk Jaki cieszy się z decyzji sądu

Wiceminister opublikował zdjęcie w sieci.

NSA przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Tak Patryk Jaki cieszy się z decyzji sądu
d3prdug
d3prdug

Wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz oddalone. Wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki nie kryje radości po ogłoszeniu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sąd oddalił w czwartek wnioski prezydent stolicy ws. sporu kompetencyjnego między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.

Z deczyji sądu ucieszył się wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk jaki, który opublikował wymowne zdjęcie zaraz po wygłoszeniu wyroku.

W komunikacie ze strony NSA podano, że warunkiem zaistnienia sporu kompetencyjnego jest zarówno materialno-prawna, jak też procesowa tożsamość sprawy. Po analizie wniosków NSA doszedł do konkluzji, że wskazywana w nich sytuacja dotyczy dwóch różnych postępowań prowadzonych w ramach odrębnych kompetencji przypisanych przez ustawodawcę dwóm różnym organom, a zatem nie odnosi się do tej samej sprawy w znaczeniu procesowym - głosi komunikat.

"Stąd też nie ma podstaw do kwalifikowania takiej sytuacji jako sporu kompetencyjnego w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi" - dodano.

d3prdug

Tak NSA zadecydował o pierwszych czterech wnioskach prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, czy decyzje reprywatyzacyjne wydaje prezydent miasta, czy komisja weryfikacyjna. Sprawy ws. sporu kompetencyjnego NSA rozstrzyga w składzie trzech sędziów na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron i publiczności.

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Gronkiewicz-Waltz nie ma wyjścia. Sąd oddalił jej wnioski

d3prdug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3prdug
Więcej tematów