Trwa ładowanie...

Nowe stawki za śmieci prawie o połowę niższe!

Tak wygląda propozycja Hanny Gronkiewicz-Waltz, za chwilę mają przegłosować ją radni

Nowe stawki za śmieci prawie o połowę niższe!
d3ib9yj
d3ib9yj

Właśnie odbywa się sesja nadzwyczajna w sprawie nowych stawek opłaty śmieciowej. Hanna Gronkiewcz-Waltz ma przedstawić na niej swoje propozycje stawek. Wprowadzenie programu pomostowego, o którym będziemy rozmawiać dziś na sesji dla mnie oznacza jedno: warszawiacy muszą zapłacić mniej niż zakładaliśmy wcześniej - napisała prezydent na swoim profilu facebookowym.

Propozycja Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Dla osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych:
1 osoba zapłaci 10 zł (wcześniejsza propozycja - 19,5 zł)
2 osoby zapłacą 19 zł (wcześniej 37 zł)
3 osoby zapłacą 28 zł (wcześniej 48 zł)
4 osoby lub więcej zapłacą 37 zł (wcześniej 56 zł)

d3ib9yj

Mieszkańcy domów jednorodzinnych zapłacą odpowiednio:
1 osoba - 30 zł
2 osoby – 45 zł
3 osoby lub więcej – 60 zł
Dotychczas proponowano opłatę w wysokości aż 89 zł (i o połowę niższą dla domów zamieszkanych przez 1 osobę).

To są stawki dla odpadów segregowanych. Za odpady nie segregowane zapłacimy trochę więcej. Niższe stawki to efekt wprowadzenia systemu pomostowego, który będzie dla miasta tańszy niż pełna reforma śmieciowa zapisana w ustawi - dodała prezydent - Tydzień temu na konferencji prasowej powiedziałam, a dziś to potwierdzam – skoro spadną koszty obsługi miasta, „pomostowa” stawka dla mieszkańców musi być niższa. Wszystkie środki zebrane w ramach opłaty śmieciowej od mieszkańców przeznaczymy na obsługę mieszkańców.

Stawki te mają obowiązywać w okresie przejściowym, to znaczy od 1 lipca do - prawdopodobnie - końca roku.Okres* przejściowy pozwoli nam na rozpoznanie rzeczywistych kosztów systemu.* Wtedy sprawdzimy, jak stawki dla mieszkańców mogą wyglądać po rozstrzygnięciu przetargów. Zrobimy wszystko, żeby stawki docelowe były jak najniższe -napisała prezydent - Nie możemy Państwu obiecać, że pozostaną takie same jak w okresie przejściowym, ale obiecuję, że będą jak najniższe.

Dziś zapowiadam: Urzędnicy wyjdą zza biurek i będą chodzić od drzwi do drzwi i informować o reformie śmieciowej mieszkańców. Ja również! -obiecała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d3ib9yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ib9yj
Więcej tematów