Trwa ładowanie...

Nowe składy Kolei Mazowieckich wyjechały na tory. "Kursują do Radomia, Skierniewic i Łukowa"

Korzystają już z nich m.in. stołeczni pasażerowie.

Nowe składy Kolei Mazowieckich wyjechały na tory. "Kursują do Radomia, Skierniewic i Łukowa"
d34cra6
d34cra6

Koleje Mazowieckie poinformowały, że 1 lutego nastąpiły inauguracyjne kursy nowych pojazdów SUNDECK, które zostały niedawno dostarczone samorządowemu przewoźnikowi przez PESĘ Bydgoszcz. Dzięki temu, można było m.in. wykorzystać środkowe wagony Bombardiera do wzmocnienia obsługi pociągów relacji Warszawa-Działdowo.

- Nowe SUNDECK-i będą wykorzystywane na kilku trasach pociągów przyspieszonych - przekazała Katarzyna Łukasik z biura prasowego KM. Konkretnie chodzi o relacje:

- „Radomiak”: Radom – Warszawa Wschodnia - Radom. Do tej pory ten pociąg był obsługiwany w zestawieniu, z pięciu wagonów Bombardiera;

- „Wiedenka”: Skierniewice – Warszawa Wschodnia – Skierniewice;

d34cra6

- „Łukowianka”: Łuków – Warszawa Zachodnia – Łuków. Do tej pory pociąg był również obsługiwany w zestawieniu, z pięciu wagonów Bombardiera.

Spółka przekazała, że dzięki nowym nabytkom taborowym będzie możliwe wzmocnienie innych relacji, w tym np. na trasie do Działdowa. Przypomnijmy, że Koleje Mazowieckie 13 stycznia oficjalnie odebrały 24 nowe pojazdy. Lokomotywy Gamma oraz wagony typu SUNDECK zostały wyprodukowane przez bydgoską PESĘ. O szczegółach pisaliśmy tutaj .

d34cra6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cra6
Więcej tematów