Trwa ładowanie...

Nowe oznakowanie na Lotnisku Chopina. Pokieruje do taksówki lub pociągu

Zmiany zostały wprowadzone w odpowiedzi na postulaty samych pasażerów.

Nowe oznakowanie na Lotnisku Chopina. Pokieruje do taksówki lub pociągu
d3cjjq4
d3cjjq4

Kolorowe linie, którymi została wyklejona hala przylotów bez problemu pokierują korzystających z usług lotniska do konkretnego środka komunikacji. Oprócz tego że taksówki, autobusy i pociągi otrzymały swoją indywidualną barwę, to jeszcze umieszczone linie wskazują odległości do wybranego miejsca. Najbliżej (ok. 25 metrów) jest do postoju taksówek. Najdłuższy dystans (300 m.) muszą pokonać korzystający z pociągów .

- Pasażerowie skarżyli się, że dotychczas stosowane oznakowanie jest mało widoczne i nieczytelne. Dlatego sięgnęliśmy po rozwiązanie sprawdzone na innych lotniskach i dworcach kolejowych. Jaskrawe linie na podłodze rzucają się w oczy i na pewno nie pozwolą się nikomu zgubić. Pierwsze opinie pasażerów są entuzjastyczne, więc wygląda na to, że pomysł takiego oznakowania jest trafiony – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

W terminalu umieszczono także informację o nieuczciwych przewoźnikach taksówkowych. Wszystko po to, by po przebytej podróży nie dać się nabrać na usługi naciągaczy. Dlatego też Lotnisko Chopina wywiesiło tablice z rekomendowanymi przez siebie taksówkami.

Przeczytajcie też: Sztuka po królewsku

d3cjjq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cjjq4
Więcej tematów