Trwa ładowanie...

Nowe oznaczenia dla pasażerów metra. Będzie czytelniej?

Fatalnie oznakowanie stwarzało - zwłaszcza na początku funkcjonowania II linii - duże problemy

Nowe oznaczenia dla pasażerów metra. Będzie czytelniej?
dn6qgze
dn6qgze

Uzupełnienia w II linii metra oraz dopasowanie oznaczeń pasażerskich w I linii zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. W ciągu trzech miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg.

- Jeśli chodzi o oznakowania, to pierwsza linia będzie powoli dostosowywana do drugiej - wyjaśnia WawaLove.pl Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM. - Natomiast na drugiej nitce będą uzupełnienia - dodaje rzeczniczka.

Fatalnie oznakowanie stwarzało - zwłaszcza na początku funkcjonowania II linii - duże problemy, co zgłaszali wielokrotnie nasi czytelnicy. Najwięcej zarzutów padało pod adresem stacji Świętokrzyska i przejścia pomiędzy liniami. Dotyczyły niezrozumiałych oraz zbyt małych znaków. Teraz ma się to zmienić.

35 mln pasażerów

Część pasażerów narzekała także na problemy z bramkami biletowymi . Szklano-metalowe przejścia psują się lub przycinają ludzi. Część bramek nie działa w ogóle. Na innych działało tylko jedno skrzydło. ZTM obiecał i tym się zająć.

dn6qgze

8 marca centralny odcinek II linii metra skończył rok. Z tej okazji na ekranach stacji Świętokrzyska były prezentowane ciekawostki na temat podziemnej kolejki, a na pasażerów czekały hostessy z gadżetami i słodyczami.

W tym czasie z drugiej linii podziemnej kolejki skorzystało 35 milionów pasażerów. Jak wyliczyli skrupulatnie urzędnicy, łącznikiem pomiędzy pierwszą a drugą linią metra na stacji Świętokrzyska przechodzi ok. 40 tys. osób dziennie.

dn6qgze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn6qgze
Więcej tematów