Trwa ładowanie...

Nowa ulica na Bemowie. Otwarto Pełczyńskiego

Poprawi to komunikację w rejonie osiedla Górce.

Nowa ulica na Bemowie. Otwarto Pełczyńskiego
d4hh0tn
d4hh0tn

Realizacja tej inwestycji była w planach jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, jednak sprawa rozbiła się o negocjacje gruntów ze wspólnotami mieszkaniowymi. O ile, z wieloma udało się władzom Bemowa porozumieć, to w ostateczności zabrakło około 400 metrów by można było wybudować całą drogę . W ten sposób część ulicy Pełczyńskiego nie została dokończona. Chodzi dokładnie o odcinek pomiędzy Powstańców Śląskich a Lazurową.

Na szczęście plany dokończenia budowy zostały teraz zrealizowane. Ulica znajduje się na tyłach pobliskiego hipermarketu i przebiega równolegle do Górczewskiej. - Mimo wszystkich zawirowań wokół Bemowa dzisiaj przed godz. 13 udało się otworzyć ulicę Pełczyńskiego. Wybudowany odcinek połączył Lazurową z Powstańców Śląskich, co znacząco poprawi komunikację w rejonie osiedla Górce. - poinformował w komunikacie Krzysztof Zygrzak.**

Jest to o tyle istotne, że w okolicy powstało wiele nowych osiedli mieszkaniowych oraz miejskich inwestycji . Stąd dostosowanie infrastruktury drogowej do wzrastającego natężenia ruchu, stało się koniecznością. Drogowcy swoje prace rozpoczęli w lutym br. Przypomnijmy, że sam wykup gruntów pochłonął ponad 8 mln zł, a budowa Pełczyńskiego kolejne 2 mln zł.

d4hh0tn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hh0tn
Więcej tematów