Trwa ładowanie...

Nowa palarnia na Okęciu!

Dla 28 osób. Pierwszy taki obiekt na świecie!

Nowa palarnia na Okęciu!
d4c6en2
d4c6en2

Nowa, 28-osobowa kabina Double High Plaza dla osób palących wyroby tytoniowe została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie.

Double High Plaza jest dwukrotnie większa od kabin zainstalowanych na Lotnisku Chopina rok temu. Dzięki swojej powierzchni (3430 mm x 4400 mm) umożliwia palenie 24-28 osobom jednocześnie, a jej wysokość (2637 mm) daje przestrzeń, która zwiększa komfort przebywania i palenia w kabinie.

Dotychczas w warszawskim porcie funkcjonowały trzy 14-osobowe urządzenia dostarczone i serwisowane przez Palarnie.pl: dwa w strefie zastrzeżonej dla pasażerów odlatujących oraz jedno w salonie VIP. W ten sposób osoby palące, przebywające na lotnisku po odprawie bezpieczeństwa bez możliwości opuszczenia budynku do czasu odlotu, mogły zgodnie z obowiązującymi przepisami palić papierosy.

– Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących w terminalu wynikała z sygnałów, jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Kiedy zainstalowaliśmy palarnie, zaczęliśmy otrzymywać wiele pozytywnych uwag od pasażerów i uznaliśmy, że rozwiązanie się sprawdza. Teraz zwiększamy pojemność kabin, żeby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu – wyjaśnił Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

d4c6en2

Z roku na rok wzrasta liczba pasażerów obsługiwanych przez warszawskie lotnisko, zwiększa się więc też zapotrzebowanie na kabiny dla palaczy. Po wejściu nowelizacji ustawy "tytoniowe" w 2010 roku, okazało się, że pasażerowie mogli zapalić papierosa jedynie przed wejściem do terminala, bowiem cały obiekt stał się strefą wolną od dymu tytoniowego. Lotnisko zdecydowało się wówczas zainstalować nowoczesne kabiny, w których można swobodnie palić. Przeprowadzone w 2011 r. postępowanie ofertowe wygrała firma Palarnie.pl.

d4c6en2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6en2
Więcej tematów