Trwa ładowanie...

Najbardziej prestiżowe turnieje szachowe odbędą się w Warszawie

Kibice będą mogli posłuchać komentarzy na żywo – o zmaganiach na szachownicy będą opowiadali szachowi mistrzowie. Dodatkową atrakcją będą liczne konkursy, a także możliwość rozegrania partii towarzyskich

Najbardziej prestiżowe turnieje szachowe odbędą się w Warszawie
d21qzj3
d21qzj3

Indywidualne Mistrzostwa Polski i Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach to najbardziej uznane imprezy tego typu w kraju. Od wtorku, 25 marca, do niedzieli, 2 kwietnia, w hotelu Novotel Centrum (ul. Marszałkowska 94/98) przy szachownicach zobaczymy czołówkę polskich mistrzów.

Kibice którzy przyjdą zobaczyć grę, będą mieli szansę, poza bezpośrednim obcowaniem z arcymistrzami,* posłuchać komentarzy na żywo – o zmaganiach na szachownicy będą opowiadali szachowi mistrzowie. Dodatkową atrakcją będą *liczne konkursy, a także możliwość rozegrania partii towarzyskich.

Rozgrywane w Warszawie mistrzostwa mają na celu wybranie najlepszych szachistów w Polsce. Na podstawie wyniku tego turnieju Polski Związek Szachowy wyłania kadrę narodową. Rok 2014 jest rokiem olimpijskim dla tej dyscypliny, dlatego też wybrana na mistrzostwach nasza reprezentacje pojedzie do Norwegii, ojczyzny aktualnego mistrza świata w szachach Magnusa Carlsena, aby rywalizować w Szachowej Olimpiadzie.

d21qzj3

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet– turniej kołowy z udziałem 10 zawodniczek, w którym każda z zawodniczek rozegra 9 partii – zgromadzi na starcie najlepsze polskie zawodniczki, w tym również gwiazdy z brązowej drużyny (Drużynowe Mistrzostwa Europy), które zaliczają się do grona faworytek.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski – turniej szwajcarski z udziałem 20 zawodników, w którym każdy z zawodników rozegra 9 partii – listę startową otwiera niekwestionowany lider polskich szachów Radosław Wojtaszek, który powraca do zmagań o tytuł po rocznej przerwie.

We wtorek, 25 marca, o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie mistrzostw, a o godz. 15.00 rozegrana zostanie pierwsza partia. W kolejnych dniach, od środy do wtorku, 26 marca – 1 kwietnia, zawody będą prowadzone od godz. 15.00. Ostatni raz do szachownicy mistrzowie zasiądą w środę, 2 kwietnia, o godz. 9.00, a o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość wieńcząca mistrzostwa.

d21qzj3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21qzj3
Więcej tematów