Trwa ładowanie...

Na XXV Finał WOŚP metrem, ikarusem i „żabą”. Zmiany w komunikacji

Już jutro kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Na XXV Finał WOŚP metrem, ikarusem i „żabą”. Zmiany w komunikacji
d23bpik
d23bpik

15 stycznia odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomi specjalne linie – autobusową XXV i tramwajową W, obsługiwane zabytkowym taborem. W godzinach 18-22 metro na obu liniach będzie kursowało co 5 minut.

Jak już informowaliśmy , "Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom" będzie celem jutrzejszego, XXV już Finału. Odbędzie się on 15 stycznia (tym razem w trzecią niedzielę stycznia). Jak szacuje Fundacja, pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

d23bpik

W ubiegłym roku na finałowym koncercie w Warszawie, organizowanym rokrocznie przed Pałacem Kultury i Nauki, zagrali m.in. Enej, Afromental, Ania Rusowicz i Urszula. O godz. 20.00 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyły się pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

„Zabytkowa” komunikacja

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej – w ramach XXV Finału WOŚP – uruchomi specjalną „zabytkową” komunikację. Autobusy linii XXV będą kursowały na trasie: CH REDUTA – Al. Jerozolimskie – Kopińska – Grójecka – pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE. Obsługujące linię ikarusy, jelcz i elektryczny solaris będą podjeżdżały na przystanki od około godziny 12 do około 19 z częstotliwością 15 minut.

Po godzinie 20 autobusy rozwiozą chętnych uczestników WOŚP-u do domów. Odjadą z centrum w kierunku Ochoty, Bemowa, Targówka, Wilanowa i Mokotowa.

Tramwaje linii W będą obsługiwały trasę: PL. NARUTOWICZA – Nowowiejska – Marszałkowska – al. Solidarności – Targowa – RATUSZOWA-ZOO. Kursy będą realizowane co 30 minut od godziny 13 do 20. Na trasy wyjadą zabytkowe wagony typu: K „berlinka”, 13N „żaba” i 105Na „akwarium”.

d23bpik

Szczegółowe informacje o liniach specjalnych są dostępne na stronie KMKM

Metro co 5 minut i zmiany w komunikacji

Zarząd Transportu Miejskiego w dniu Finału zwiększy częstotliwość kursowania metra. W godzinach 18-22 pociągi na obu liniach będą podjeżdżały na stacje co 5 minut.

15 stycznia – w związku z imprezami organizowanymi w Warszawie w ramach WOŚP – będą także wprowadzane zmiany w komunikacji.

W godzinach 13.30-15 odbędzie się 11. bieg „Policz się z cukrzycą”. Zawodnicy przebiegną trasę: pl. Defilad – Złota – Jasna – Świętokrzyska – Mazowiecka – Królewska – pl. Piłsudskiego – Wierzbowa – Senatorska – Krakowskie Przedmieście – Ossolińskich – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Jasna – Złota – pl. Defilad. Dla autobusów linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną wprowadzone trasy objazdowe.

d23bpik

Około godziny 20 na placu Defilad planowany jest pokaz sztucznych ogni. W przypadku braku możliwości przejazdu ulicą Marszałkowską na odcinku Świętokrzyska – Al. Jerozolimskie, autobusy linii 520 i tramwaje linii 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy zmienione. 520 od skrzyżowania Marszałkowskiej ze Świętokrzyską pojedzie Świętokrzyską, Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi. Tramwaje będą kursowały al. Jana Pawła II, Chałubińskiego i al. Niepodległości.

Wolontariusze WOŚP podróżują za darmo

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską na obszarze 1. strefy biletowej ZTM (również pociągami Kolei Mazowieckich w ramach Wspólnego Biletu). Dla wolontariuszy kwestujących podczas XXV Finału bezpłatne przejazdy będą obowiązywały 15 stycznia br., a dla wolontariuszy wspomagających organizację i przebieg Finału – w dniach 13-16 stycznia br.

Dokumentem potwierdzającym prawo do bezpłatnych przejazdów jest identyfikator XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: ZTM

d23bpik

Oprac. Karolina Pietrzak

d23bpik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23bpik
Więcej tematów