Trwa ładowanie...

Na Woli powstanie nowa szkoła i żłobek. Inwestycja za 40 mln zł.

"Na Odolanach przybywa młodych rodzin z dziećmi. " – mówi burmistrz Woli.

Na Woli powstanie nowa szkoła i żłobek. Inwestycja za 40 mln zł.
d2zrx26
d2zrx26

Na Odolanach dzielnica wybuduje kompleks szkolny dla 750 uczniów, a przy ul. Ciołka powstanie 5-oddziałowy żłobek. To prawdziwa inwestycyjna ofensywa oświatowa. Tylko te dwie inwestycje pochłoną ponad 40 mln zł.

W lipcu tego roku dzielnica rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej nowego żłobka, który ma powstać przy ul. Ciołka 26a. – Dziś możemy zaprezentować efekty prac biura projektowego, które przygotowało cztery koncepcje nowego obiektu oświatowego. Po konsultacjach z przyszłym użytkownikiem wybraliśmy wariant, który został uznany za najbardziej funkcjonalny - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

W przyszłym żłobku utworzonych zostanie pięć oddziałów, do których uczęszczać będzie 150 maluchów. Budynek będzie się składał z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Zapewnione zostanie pełne zaplecze administracyjne, pomieszczenia pomocnicze, szatnia oraz kuchnia. Na terenie przyległym powstanie wygrodzony plac zabaw o powierzchni ok. 200 m2.

Teraz biuro projektowe przystępuje do przygotowania ostatecznego projektu budowlanego. - Zakończenie prac projektowych planujemy na II kwartał 2016 roku. Po nich rozpoczną się roboty budowlane. Natomiast zakończenie inwestycji przewidujemy już w 2017 roku – zapowiada Krzysztof Strzałkowski. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 6 mln zł.

Szkoła za 35 milionów

Z kolei na Odolanach, w rejonie ul. Sowińskiego i ul. Grodziskiej powstanie kompleks szkolny dla 750 uczniów. To najszybciej rozwijająca się obecnie część dzielnicy. Kiedyś obszar przemysłowy, na którym obecnie powstają liczne osiedla mieszkaniowe, a deweloperzy już planują kolejne inwestycje. – Na Odolanach przybywa młodych rodzin z dziećmi. Nieubłagane są również dane demograficzne, które jasno pokazują, że dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym będzie przybywać – mówi burmistrz Strzałkowski.

d2zrx26

Dzielnica planuje w przyszłym roku rozpocząć prace projektowe i uzyskać niezbędne pozwolenia. Prace budowlane zaplanowane są na lata 2017-2018. Oprócz budynku dydaktycznego powstanie sala gimnastyczna o konstrukcji pozwalającej wydzielić kilka sekcji, boiska wielofunkcyjne, bieżnie oraz plac zabaw dla dzieci. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja pochłonie ok. 35 mln zł.

Kompleks szkolny powstanie u zbiegu ul. Sowińskiego i ul. Grodziskiej, na działce o powierzchni ok. 13,5 tys. mkw. – Obecnie ten teren jest zaniedbany i niezagospodarowany, dlatego inwestycja będzie miała również duży wpływ na poprawę estetyki przestrzeni publicznej w tym rejonie – podkreśla Strzałkowski.

d2zrx26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zrx26
Więcej tematów