Trwa ładowanie...

Na Pradze powstało Centrum Zarządzania Światem

Będziemy mieć nowe klubowe zagłębie na Pradze?

Na Pradze powstało Centrum Zarządzania Światem
d2o4bl3
d2o4bl3

Wczoraj otworzyło się nowe praskie miejsce, nowa klubokawiarnia o oryginalnej nazwie - Centrum Zarządzania Światem. Mieści się w zabytkowej kamienicy "Pod Sowami" na ulicy Okrzei 26, vis a vis Kina Praha. Miejsce ma dwa poziomy: poziom 0 to kawiarnia z restauracją. Znajduje się tu kącik dla dzieci. Poziom -1 będzie służył jako klub, przewidziano tu scenę oraz licznie odbywające się koncerty, kabarety, wystawy i inne wydarzenia artystyczne.

Wystrój lokalu nawiązuje do historii Pragi i został zaplanowany z historyczną dbałością o szczegóły. Monika Kossakowska i Arkadiusz Łygan, którzy zaprojektowali wystój, umieścili tu stylizowaną barierkę z ulicy Jagiellońskiej oraz replikę balustrady z ulicy Targowej. W środku znajdziemy także dokładnie takie same lampy jak w Parku Praskim i kontenery z ulicy Ząbkowskiej. Jedna z części kawiarnianej lokalu nosi nazwę "Brukowana" - może nie każdy wie, ale tak właśnie nazywała się kiedyś ulica Okrzei.

W lokalu dominuje czerwona cegła i pod tym względem Centrum Zarządzania Światem przypomina swojego sąsiada - klub Bazar. Oba miejsca znajdują się w tej samej kamienicy. Po przeciwnej stronie ulicy działa kolejne miejsce - przeniesiony z ulicy Ząbkowskiej lokal Po Drugiej Stronie Lustra. Czy ten rejon Starej Pragi ma szansę stać sie nowym zagłębiem klubowo-kawiarnianym?

d2o4bl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o4bl3
Więcej tematów