Trwa ładowanie...

Na pl. Konstytucji ruszył targ warzywny. "Ceny niewygórowane"

"Jeśli ruch będzie duży, miasto rozszerzyć targ na parking".

Na pl. Konstytucji ruszył targ warzywny. "Ceny niewygórowane"
d3oqg6h
d3oqg6h

We wtorek, w samo południe na pl. Konstytucji nastąpi oficjalna inauguracja Targu Śródmiejskiego "Zielony MDM". To pierwszy projekt zrealizowany w tym roku w Śródmieściu z budżetu partycypacyjnego. W każdy wtorek i czwartek czekają na nas świeże warzywa, owoce oraz muzyka na żywo.

O targu pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku , jako o jednym z ciekawszych pomysłów w BP . Pomysłodawcą jest stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Jak zapewnił WawaLove.pl Karol Perkowski z MJN, ceny mają być niewygórowane. - Mamy nadzieję, że projekt wypali, tak jak wypalił np. targ rybny na pl. Powstańców Warszawy - mówi Perkowski. I dodaje, że na "Zielonym MDM-ie" promowani będą rolnicy i lokalni producenci oraz że nie powinno też zabraknąć zdrowej żywności. - Będziemy pilnować założeń projektu - dodaje Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia. - Docelowo targ powinien zająć cały placyk parkingowy wokół wschodniego kandelabru. Jeśli to miejsce będzie żyło, Miasto obiecało rozszerzyć obszar targowy - podkreśla Śpiewak.

Na uroczystym otwarciu pojawią się dziś muzycy z Projektu Warszawiak. Mieszkańcy Śródmieścia będą mogli posłuchać zatem w nowych aranżacjach starych miejskich przebojów śpiewanych kiedyś przez warszawskich muzyków ulicznych

Targ będzie działał we wtorki i czwartki, od kwietnia do października, w godzinach 9.00-19.00.

d3oqg6h
d3oqg6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oqg6h
Więcej tematów