Trwa ładowanie...

Na Krakowskim Przedmieściu stanie Niewidzialny Labirynt

W środę 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Na Krakowskim Przedmieściu stanie Niewidzialny Labirynt
d4vxg6q
d4vxg6q

Z okazji święta osób niewidomych i niedowidzących Niewidzialna Wystawa w Warszawie zorganizuje Niewidzialny Labirynt, który już w środę stanie na Krakowskim Przedmieściu obok bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Każdy, kto znajdzie się w okolicy bramy Uniwersytetu* między godziną 15.00 a 18.00, będzie mógł zmierzyć się z prawdziwym, choć „niewidzialnym” labiryntem. Wyzwanie tym większe, że niezbędne będzie zamknięcie oczu. *

Niewidzialny Labirynt jest wyjątkową inicjatywą, plenerową instalacją Niewidzialnej Wystawy, z którą wychodzi do szerszej publiczności 15 października. Każdy śmiałek ma niepowtarzalną możliwość pokonania labiryntu, z zasłoniętymi oczami i przy pomocy jedynie białej laski. Wrażenie jest piorunujące, wymaga szczypty odwagi i sporej otwartości na nowe doświadczenia. Osobom widzącym pomagają niewidomi i niedowidzący – czyli role się odwracają. Cierpliwie i z humorem służą wsparciem w pokonaniu toru przeszkód. Niewidzialny Labirynt ma na celu otworzenie oczu i zwrócenie uwagi na codzienność towarzyszącą ludziom, którzy nie widzą.

W tym roku po raz pierwszy każda z osób, która przejdzie przez Niewidzialny Labirynt, będzie mogła przekonać się na własnej skórze,* jak niewidomi korzystają z rowerowego tandemu*! Pilotować będzie osoba widząca, a z tyłu pojedzie zuch z zasłoniętymi oczami. Rowerowe atrakcje zawsze wzbudzają masę pozytywnych emocji. Dobrze wiedzieć, że z dobrodziejstw jazdy na rowerze mogą korzystać wszyscy.

d4vxg6q

Akcja jest organizowana przez Niewidzialną Wystawę, jedyne takie miejsce w Warszawie, gdzie w całkowitych ciemnościach zwiedza się specjalnie zaprojektowane pomieszczenia wiernie odwzorowujące scenerie z realnego życia, a przewodnikami są osoby niewidome. Wszelkie obawy warto schować do kieszeni, gdyż wystawa sprawia, że ludzie chcą być lepsi, otwiera oczy, uwrażliwia i jest pozytywnym doświadczeniem, a przewodnicy to osoby niezwykle charyzmatyczne, przyjazne i pełne radości życia. Niewidomi pokazują wszystkim widzącym, jak wygląda ich perspektywa doświadczania świata, oraz uczą, jak cieszyć się każdą chwilą. Po wizycie na Niewidzialnej Wystawie chce się być dobrym człowiekiem, tak po prostu.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w tym roku obchodzony będzie po raz pięćdziesiąty. Niewidzialna Wystawa świętuje go pod hasłem #razem.

Więcej informacji: www.niewidzialna.pl

d4vxg6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4vxg6q
Więcej tematów