Na Białołęce powstały parki do street workoutu!
Znamy lokalizacje parków drążkowych
22.07.2015 16:13
- Wielokrotnie otrzymywaliśmy sygnały, że brakuje takiego miejsca na terenie dzielnicy. A to przecież sport dla każdego, trening można wykonać nawet podczas spaceru z psem - mówi Marek Pasierbski, współzałożyciel Ghetto Workout Poland - organizacji zajmującej się promocją tego sportu.
Na Biaołęce powstały własnie dwa nowe parki drążkowe (taka jest polska nazwa). Pojawiły się na terenie rekreacyjno – sportowym przy ul. Magicznej oraz w parku przy ul. Strumykowej.
- Ten rodzaj sportu szczególnie uczy wytrwałości, dążenia do celu, wyrabia nie tylko siłę mięśni, ale i woli. Natomiast ćwiczenia w grupach rozwijają w młodych ludziach odpowiedzialność za drugą osobę. Wszystkie te cechy przydały i wciąż przydają mi się w życiu, dlatego szczerze zachęcam do regularnych treningów i korzystania z nowych urządzeń w parkach – mówi Mirosław Kaliński, z-ca burmistrza Białołęki i jednocześnie wieloletni zawodnik mistrzowskiego klubu DKS Targówek w akrobatyce sportowej.
Dla debiutantów propozycje ćwiczeń
Uroczyste otwarcie parków do street workoutu zaplanowano na 29 lipca o godz. 15.00 w parku przy ul. Magicznej. Zawodnicy światowej klasy uprawiający street workout zademonstrują najtrudniejsze figury. Oprócz pokazu przeprowadzone zostaną otwarte treningi, podczas których amatorzy tego sportu będą mogli nauczyć się podstawowych ćwiczeń. Przygotowane zostały także konkursy z nagrodami.
Dla debiutantów na terenie parków znalazły się tabliczki z propozycjami ćwiczeń. Każdy z parków drążkowych zajmuje powierzchnię ok. 100 m2, na której znajdują się drążki, poręcze, drabinki i rurki do poledance’u. Urządzenia zostały wykonane ze specjalnego materiału i pokryte specjalistyczną farbą, aby miały odpowiednią chwytliwość (nie były ani za śliskie, ani zbyt szorstkie). Cała inwestycja kosztowała 79 tys. złotych i została zrealizowana ze środków dzielnicy.
Street Workout to uliczna odmiana kalisteniki, czyli treningu siłowego, kształtująca mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację z wykorzystaniem masy ciała.
Przeczytajcie też: (Nie)bezpieczne place zabaw. Zastrzeżenia*co do trzeciego*