Trwa ładowanie...

Muzyczne spotkania na Francuskiej

Od 15 czerwca warszawscy afro-muzycy zapraszają na letnie koncerty, warsztaty gry na djembe i jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab!

Muzyczne spotkania na Francuskiej
d3b61hy
d3b61hy

Saska Kępa to pachnący maj i kawiarniany stolik? Nie tylko! Od 15 czerwca warszawscy afro-muzycy zapraszają na letnie* koncerty**, **warsztaty****gry na djembe* i jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej. Wybranym spotkaniom towarzyszą warsztaty* tańca afrykańskiego*.

Podczas muzycznych sesji na Francuskiej wystąpią m.in. Andy Camara (Gwinea Konakry) – śpiew, taniec, dundun; Mohamed Gaspard Conde (Gwinea Konakry) – djembe; Mamadou Diouf(Senegal) – instrumenty perkusyjne, bajki afrykańskie, śpiew; Benoit Le Gros(Togo) – taniec; Kuba Pogorzelski (Polska/szkoła Strefa Rytmu) – djembe; Wiola Wojciechowska (Polska) – taniec.

Muzycy poprowadzą bezpłatne warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe i zaproszą do wspólnych jam sessions – z bębnami, dzwonkami, grzechotkami.

d3b61hy

– Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi Mamadou Diouf, muzyk zaangażowany w organizację spotkań - Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

Muzyczne spotkania na Francuskiejbędą się odbywały w** **soboty, od godz. 17:00: 15 i 22 czerwca, 6 i 20 lipca, a także 3, 17 i 31 sierpnia.

Podczas spotkań będzie można wziąć udział w warsztatach gry na djembe na poziomie początkującym. Djembe udostępnią muzycy, ale uczestnicy mogą przynieść na spotkania własne instrumenty (bębny, grzechotki, dzwonki) - nie tylko afrykańskie.

Café Baobab, ul. Francuska 31, Saska Kępa ( MAPA )

d3b61hy

Café Baobab to jedyna w Polsce restauracja z prawdziwą kuchnią Senegalu – kraju w zachodniej Afryce słynącym z orzeszków ziemnych i rajdu Paryż – Dakar. W karcie zebrano najsłynniejsze senegalskie dania – gęste warzywne sosy z wołowiną, kurczakiem czy rybą, podawane z ryżem lub kuskusem. Nie brakuje również popularnych ulicznych przekąsek – smażonych pierożków z różnymi nadzieniami czy rybnych kuleczek. Goście chwalą także zupy – batatów i rybną. Serwowane są również senegalskie napoje na bazie świeżego imbiru i hibiskusu, a także inspirowane afrykańskim kontynentem koktajle.

d3b61hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b61hy
Więcej tematów