Trwa ładowanie...

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy

Chodzi o organizację obchodów 69. rocznicy powstania. Pomoc powstańcom podczas uroczystości oraz zbiórka funduszy na renowację powstańczych mogił

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy
d15av20
d15av20

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy - poinformował PAP. Oferta współpracy wolontariackiej obejmuje okres od 1 lipca do 31 sierpnia br. i dotyczy wsparcia przy organizacji wydarzeń związanych z rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Wolontariusze będą mieli za zadanie pomoc powstańcom podczas oficjalnych uroczystości, organizację i udział w zbiórce funduszy na renowację powstańczych mogił, a także prace o charakterze organizacyjnym i administracyjnym.

Poszukiwane są osoby powyżej 14 lat, zaangażowane, dobrze zorganizowane, odpowiedzialne, kreatywne i lubiące nowe wyzwania. Preferowane są dobra komunikatywność i umiejętność pracy w grupie, jak również zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej oraz znajomość języka angielskiego lub innych języków obcych.****

Wolontariusze oprócz udziału w wydarzeniach związanych z 69. rocznicą powstania, otrzymają także - jak podkreślają przedstawiciele Muzeum - możliwość ciekawych spotkań z bohaterami zrywu, umowę wolontariacką, ubezpieczenie i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie, a dla najaktywniejszych przewidziano możliwość kontynuowania współpracy.

Z ciekawych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział zaplanowano m.in. spacer po Powązkach Wojskowych. Z przewodnikiem i wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego Markiem Klimczakiem zwiedzą jedną z najstarszych warszawskich nekropolii. Podczas spaceru przybliżona zostanie historia cmentarza od 1912 roku przez wydarzenia związane z I wojną światową po Powstanie Warszawskie. Dowiedzą się kto spoczywa w mogiłach najbardziej znanych batalionów "Parasol" czy "Zośka".

d15av20

Dla wolontariuszy przygotowano również szkolenia merytoryczne oraz z zakresu komunikacji, a także nocne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zainteresowani wakacyjnym wolontariatem muszą wypełnić ankietę dostępną na stronie: www.1944.pl/wsparcie/zostan_wolontariuszem. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem wolontariat@1944.pl.

d15av20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15av20
Więcej tematów